Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tühjad südamed said Hirvepargis hakkama tühja üritusega

-
14.09.2019
Sama inimene LGBT kambast jäi kaadrisse nii märtsis kui septembris.
© Scanpix

Kui otsustada laupäevase valitsusvastase miitingu üle vaid peavoolumeedia piltide järgi, siis on tegu küll haleda läbikukkumisega.

Paarsada inimest on osalejate arvu kohta juba hästi öeldud – plakateid tundub olevat rohkem kui miitingulisi. Loosungid on enamasti tühjad emotsioonid (Monika Helme, millal sa vabandad?) või mõttetud valed – kas keegi tõesti usub, et kavandatav sisekaitseüksus saab olema Helme eraarmee?

Palju oli roosat ja vikerkaarevärvi, ühel mehel ka püksid seda viimast tooni – mille vastu selliste asjadega üldse protestiti? Kas see oli vähemuste paraad või muretseti ka näiteks pensionide pärast (selliseid loosungeid piltidel ei näe)? Küll aga oli sallivloosung “Ootan IKE surmatantsu!”

Kohal olid taas inglisekeelsed sildid ja välismaalased – mis õigusega neid kaasa tõmmatakse? Kas kujutate ette Pariisis elavaid eestlasi Prantsusmaa “kollaste vestide” miitingul?

Hea tabamuse on saanud fotograaf Ilmar Saabas – ühel pildil vestlevad Indrek Saar ja Andrus Vaarik, taustaks müüriuksele maalitud fallos.

Ega muud silma jäägi. Seltskond ikka sama, kandku ta nime “Kõigi Eesti”, “Jah vabadusele, ei valedele”, Eesti 200, LGBT või feministeerium – ega nad rohkem inimesi kokku ajada suudagi.

UU