Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tule ja toeta rahvuskonservatiive Arvamusfestivali aruteludel! Vaata kava!

-
08.08.2018
Arvamusfestival 2017
© UU

Tänavu loobus EKRE mitmel põhjusel võimalusest tulla Paides toimuvale Arvamusfestivalile oma suure telgiga, aga sellele vaatamata osalevad EKRE esindajad 10. ja 11. augustil mitmetes aruteludes. Samuti on festivalil oma telgiga väljas EKRE Järva-ja Viljandimaa osakond. Telgi ehk lava asukohaks on Paide Keskväljakul asuva Vanalinna kohviku õueala, kus toimub kaks arutelu.

Debatid, kus osalevad EKRE liikmed:

R E E D E

Peavoolumeedia ja alternatiivmeedia vastasseis*

10. august
12.00 – 13.30
Ürituse lava: Vanalinna kohviku õueala (Keskväljak 12)

Viimasel ajal on tõstatatud küsimus, et uudiste edastamine alternatiivmeedia kanalite kaudu ei ole põhjendatud ning uudiseid peaksid tootma ja väljastama vaid tõelised ajakirjanikud konkreetsest meedia kanalist. Arutluse all on küsimus, miks on selline vastasseis tekkinud ja alternatiivmeedia vajalikkus üldises plaanis.
Osalejad: Jaak Madison, Kalle Grünthal, Priit Põder. Arutelu juht: Andres Põllu

*EKRE Järva-ja Viljandimaa osakonna korraldatud arutelu.


“Idapartnerlus, quo vadis?”

10. august
13:30-14:45
Ürituse lava: Välispoliitika ala

Eesti jaoks oluline Euroopa Liidu idapartnerluse programm hõlmab kuut riiki – Gruusiat, Moldovat, Ukrainat, Armeeniat, Asebaidzaani ja Valgevenet. Eesti on programmi kaudu nende riikide arengule palju kaasa aidanud, mistõttu on oluline vaadata juba tehtule ja veel tehtavala kriitiliselt otsa. Miks on just see programm meie jaoks prioriteet? Millised huvid on meie toetuste taga? Kuivõrd ja kuidas põrkuvad selles programmis väärtused ja pragmatism? Kas Eesti maksumaksja raha peaks ikka minema nende riikide toetamiseks? Ja lõpetuseks mitte üldsegi vähemtähtis küsimus – mida on hoopis Eestil nende riikide arengutest ja edusammudest õppida?
Osalejad: Sven Mikser (välisminister), Jaak Madison (Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees), Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Riigikogu liige), Eerik-Niiles Kross (julgeolekuekspert)

Mälumäng parlamendierakondade vahel
10. augustil
16:00 – 17:00
Vabaerakonna ala

Mälumängu juhib ning küsimused koostab teadusajakirjanik Arko Olesk. Kokku esitab ta kümme küsimust. Kirjaliku vastamise ajal kommenteerivad küsimusi humoorikas stiilis Raadio Vabaerakond saatejuhid.
EKRE mälumängu tiim: Wesse Allik ja Andres Krass

 

L A U P Ä E V

Justiitsreformi põhjendatuse üks komponentidest – kohtunike tegevus menetluses*
11. august
10.00 – 11.30
Ürituse lava: Vanalinna kohviku õueala

Arutelu all on õigusriiklik küsimus. Kas kohtud on oma tegevuses objektiivsed ja õiglased ja mõistavad alati õigust kooskõlas põhiseaduse ja seadusega või esineb nende tegevuses ka kohtulikku omavoli, mille ees kodanikud on kaitseta.
Osalejad: Siiri Seero, Urmas Simon, Kalle Grünthal. Arutelu juht: Andres Põllu

*EKRE Järva-ja Viljandimaa osakonna korraldatud arutelu.


Haridus 2.0 – milline uuendus tuleks installida?

11. august
12:00-13:30
Ürituse lava: Haridus 2.0 ala

Kuhu peaks Eesti haridus jõudma järgmise 10-15 aasta jooksul? Millised globaalsed ja kohalikud muutused ning trendid seda mõjutavad? Kuhu oleme jõudnud praeguse strateegia? Millised on olnud meie edusammud ja mis vajab veel tööd? Mis on kõige olulisemad sammud, mida saame teha täna Eesti hariduses, et meie 200. sünnipäevaks oleks Eesti parem paik? Arutelu eesmärgiks on kuulda kõikide erakondade haridusvaldkonna visioone aastani 2035. Omapoolse visiooni loob ekspertgrupp. Ideed koondatakse ning esitatakse Haridus- ja teadusministeeriumile uue Eesti haridus- ja teadusstrateegia 2020-2035 sisendiks.
Osalejad: Mailis Reps (Keskerakond), Toomas Jürgenstein (SDE), Robert Kiviselg (EKRE Pärnu ringkonna juhatuse liige), Mihkel Kangur (Eestimaa Rohelised), Annela Ojaste (SDE) jt. Ekspertgrupp: Tartu ja Tallinna Ülikooli teadlased, õpilased ning koolijuhid


Debatt: Eesti Haigekassa ei peaks rahastama aborte

11. august
13:00-14:30
Ürituse lava: Õhtulehe ala

Iirlased toetasid tänavu rahvahääletusel abordikeelu tühistamist. Abordi üle on palju arutatud ka Poolas, kus viimastel aastatel on üles kerkinud algatused abordiõiguse piiramiseks. Kas Eestis peab abortide rahastamine Haigekassa poolt jätkuma või on aeg seniste otsuste ümberhindamiseks, selgub tulises väitluses.
Osalejad:
EI: Made Laanpere (Tartu Ülikooli naistekliiniku arst-õppejõud); Nika Kalantar (feminist ja kultuuritöötaja), Piret Räni (kunstnik)
JAH: Urmas Viilma (Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop), Helle-Moonika Helme (EKRE poliitik), Helle Kullerkupp (loodusraviterapeut ja EKRE Pärnumaa ringkonna juht)

 

100-aastane Eesti kui maailma vaktsineerija totalitarismi eest?
11. august
13:15-14:45
Ürituse lava: Türannia ja inimlikkus

Kommunismi ja natsismi koledused kummitavad endiselt Eesti ühiskonda, ent meid viib edasi tahe luua inimlik ühiskond. Eesti saatus XX sajandil pani meid vabaduse hinda tundma ja ohtusid ära tundma. Kas väärtused on olulisemad kui majanduslik kasu? Kui palju peab juhtima Eesti valijate ja poliitikute meelsust meie ajalugu? Kas peame teisi riike veenma ja harima (näiteks sellest, et kommunismi ja natsismi kuriteod on võrdväärselt rasked – mitmel pool seda ei mõisteta)? Arutelu avab neid ajaloolise tähtsusega küsimusi, millest sõltub ühiskonna avalik arvamus ja Eesti tulevikku määravad otsused.

Osalejad: Eerik-Niiles Kross (julgeolekuekspert, Reformierakond), Mart Nutt (Riigikogu liige, Isamaa), Roland Tõnisson (literaat, teoloog, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Vladimir Svet (Tallinna Kesklinna linnaosavanem, jurist, Keskerakond)

 

Erakonna esimeeste debatt
11. august
20:00-21:30
Ürituse lava: ERR-i pealava

EKRE-t esindab Mart Helme.

Tule ja ela kaasa!

Kogu Arvamusfestivali kava leiad SIIT! (NB! Suurest kavast on puudu EKRE Järva-ja Viljandimaa osakonna korraldatud arutelud)