TV3 Seitsmeste Uudiste päevaküsimuse tulemus üllatas europositiivset saatesosalejate seltskonda ebameeldivalt

Rubriik Eesti On
- Updated
TV 3 vaatajaküsimus

Teisipäeva õhtul TV 3 Seitsmestes Uudistes räägiti pikemat eurosaadik Marina Kaljuranna tellitud uuringust EL-i kuulumise populaarsuse kohta, kuid positiivseid küsitlustulemusi varjutas negatiivne päevaküsimuse vastus.

Küsitluse kohaselt hääletaks 74 protsenti Eesti kodanikest praegu rahvahääletusel Euroopa Liidu liikmeks jäämise küsimuses poolt, 16 protsenti vastu ning 10 protsenti küsitletutest ei osanud oma seisukohta kujundada. Tegu on Turu-uuringute AS-i tehtud küsitlusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seitsmestes said sõna nii Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk kui ka Marina Kaljurand ise, kes mõlemad särasid heameelest. “Mulle oli äärmiselt positiivne kõige estlaste toetus Euroopa Liidule,” sõnas Kaljurand.

Samas jäi sotsialistist eurosaadiku jutust kõrvu see, nagu ei oleks Eesti suhted EL-i kuuluvate Ungari ja Poolaga õiged – ometigi on needki liidusisesed suhted. Ilmselt tõmbab Kaljurand võrdusmärgi europooldamise ja Brüsseli-lojaalsuse vahele.

Uudistesaade pani kohe välja ka vaatajaküsimuse: “Kas toetate Eesti kuulumist Euroopa Liitu?” Kui aga saate lõpus tulemused kokku võeti, selgus, et vaid 47% vastanutest ütles “Jah”, ülejäänud 53% vastuseks oli “Ei”. Saatejuht Mart Mardisalu nentis seepeale: “Pean möönma, et vastused on eeldatust mõnevõrra erinevad.”

Muidugi pole Turu-uuringute AS-i ja uudistesaate tulemused kuidagi võrreldavad, sest esimest viiakse läbi teatud teatud skeemi järgi, mis tagab suurema objektiivsuse, vaatajaküsimuse tulemus aga sõltub vaatajate emotsioonidest, poliitikahuvist ja vastamisaktiivsusest.

Samas aga annab uudistesaate vaatajate meelsus ikkagi mingi pildi rahva tegelikust meelsusest. On ju varasemad vaatajaküsimused migratsiooni ja kooseluseaduse teemal näidanud, et absoluutne enamus vastanutest toetab EKRE seisukohti, samas kui uuringufirmade tulemused näitavad leigemat toetust.

Muidugi võib väita, nagu mobiliseeriks keegi Seitsmeste Uudiste ajal oma pooldajaid kiiresti soovitavaid sõnumivastuseid saatma. Aga kes keelab vastaspoolel sama teha? Ja on väheusutav, et TV 3 vaatavad ainult rahvuskonservatiivid…

EKRE toetab rahvusriikide Euroopa Liitu, kuid soovitab uuringute tulemusi kommenteerides vahet teha sellel, kas toetus EL-ile kui riikide koostööühendusele on sama, mis toetus Brüsseli föderalismile ja multikultuursuspoliitikale. Lähtumine julgeolekulistest kaalutlustest ja kaasajooksmine eurolollustega (nagu migrantide sunduslik jaotamine) on ikkagi kaks eri asja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused