Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ühe vabadusvõitleja maine teekond jõudis lõpule… Kalju Mätik (1932-2019)

-
03.10.2019
Vabadusvõitlejad Mart Niklus ja Kalju Mätik.
© Scanpix

Kolmapäeval suri 87-aastasena Eesti vabadusvõitleja ja nõukogude võimu poliitvang Kalju Mätik.

Kalju Mätik sündis 16. septembril 1932 Tartus. Ta osales aastatel 1970–1974 aktiivselt nõukogudevastase organisatsiooni Eesti Demokraatlik Liikumine töös. Selletõttu saatis nõukogude võim mehe 1975. aastal kuueks aastaks vangi range režiimiga parandusliku töö kolooniasse.

Mätik oli erakonna ERSP asutajaliige. Pärast Eesti taasiseseisvumist töötas Mätik tõlkija ja toimetajana. Samuti osales ta korduvalt valimistel, kuuludes ka Põllumeeste Kogu juhatusse. 2006. aastal sai ta  Riigivapi IV klassi teenetemärgi.

“Kalju Mätik oli rõõmsameelne ja hea sõnaosavusega läbinägelik ning kogenud vabadusvõitleja ning poliitik. Loomult oli ta tagasihoidlik, kuigi osales aktiivselt väga paljudel Eesti lõplikku vabastamist nõudvatel üritustel. Seesugused inimesed jäävad tänapäeva olelusvõitluses tihti varju. Aga nende kadumine jätab kohe korvamatu tühiku meie vabadusvõitlejate ühisrindesse. Unustamatu vabadusvõitlejana ning südamliku ja lahke inimesena jääb Kalju Mätik meie rahvale meelde!” kirjutab kaasvõitleja Mart Niklus.

Rahvuskonservatiivid langetavad teda mälestades pea…