Ühe vabadusvõitleja maine teekond jõudis lõpule… Kalju Mätik (1932-2019)

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Vabadusvõitlejad Mart Niklus ja Kalju Mätik.

Kolmapäeval suri 87-aastasena Eesti vabadusvõitleja ja nõukogude võimu poliitvang Kalju Mätik.

Kalju Mätik sündis 16. septembril 1932 Tartus. Ta osales aastatel 1970–1974 aktiivselt nõukogudevastase organisatsiooni Eesti Demokraatlik Liikumine töös. Selletõttu saatis nõukogude võim mehe 1975. aastal kuueks aastaks vangi range režiimiga parandusliku töö kolooniasse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mätik oli erakonna ERSP asutajaliige. Pärast Eesti taasiseseisvumist töötas Mätik tõlkija ja toimetajana. Samuti osales ta korduvalt valimistel, kuuludes ka Põllumeeste Kogu juhatusse. 2006. aastal sai ta  Riigivapi IV klassi teenetemärgi.

“Kalju Mätik oli rõõmsameelne ja hea sõnaosavusega läbinägelik ning kogenud vabadusvõitleja ning poliitik. Loomult oli ta tagasihoidlik, kuigi osales aktiivselt väga paljudel Eesti lõplikku vabastamist nõudvatel üritustel. Seesugused inimesed jäävad tänapäeva olelusvõitluses tihti varju. Aga nende kadumine jätab kohe korvamatu tühiku meie vabadusvõitlejate ühisrindesse. Unustamatu vabadusvõitlejana ning südamliku ja lahke inimesena jääb Kalju Mätik meie rahvale meelde!” kirjutab kaasvõitleja Mart Niklus.

Rahvuskonservatiivid langetavad teda mälestades pea…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused