Ühendused: erakooliseaduse muutmine ei vasta õigusriigi põhimõtetele

Eesti,
- Updated
pidu

Erakoolide ühendused on seisukohal, et erakooliseaduse muutmisega kaasnev salastatus ja huvigruppe eirav menetlus ei vasta hea õigusloome, hea halduse ja demokraatliku õigusriigi põhimõtetele, vahendas BNS.

Erakooliseaduse muutmise eelnõuga kavandatakse välistada erakoolide tegevustoetuse maksmine alates 2011. aastast toiminud viisil. Erakoole selle eelnõu ettevalmistamisesse ja lahenduste leidmisesse ei kaasatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühendused märgivad, et kooskõlastusringile arutamiseks saadeti üks eelnõu ja hiljem tuli ministeerium välja hoopis teistsuguse eelnõuga ja leiavad, et olulisi negatiivseid mõjusid kaasa toov eelnõu ei põhine kohastel analüüsidel ega alternatiividel.

Seetõttu taotlevad erakoolide ühendused ja erakoolide laste vanemad erakoolide küsimuses senisest oluliselt sisulisemat ja ulatuslikumat avalikku arutelu, kirjutasid ühendused teisipäeval ministeeriumidele, õiguskantslerile ja võrdõiguslikkuse volinikule saadetud pöördumises.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused