Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ühiskond kaotab koroonapiiranguid ise, sest valitsus enam teemat ei halda

-
06.03.2022
Ka Eestis arvati maskid kõikvõimsad olevat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Lõpuks ometi on hakatud laiemalt aru saama koroonapiirangute ja maskide mõttetusest ning see pole enam seni peavoolumeedias „lamemaalasteks“ mõnitatud inimeste soov. Vastupidi, isegi sealsamas meedias võetakse üha agaramalt sel teemal sõna samal ajal kui valitsus hoiab jäigalt kinni.

Isegi ERR.-i portaalide juht Urmet Kook kutsus äsja koroonapassidest ja maskidest loobuma. „Vähendame praeguses ärevas julgeolekuolukorras ühiskondlikku stressi ning kaotame koroonapassid ja maskikohustuse ning seame vaktsineerimisel fookusesse eakad ja teised riskigrupid,“ leiab Kook.

Ühiskonnas on võetud nii maskide kui ka passide suhtes palju lõdvem hoiak. Ka Kook osutab, et paljud kohvikud mis veel jaanuaris hoidsid väga rangelt kinni nii koroonapassi kui ka kohvikusse sisenemisel maskikandmise nõudest, ei pane maski mittekandmist enam tähele. Alati ei küsita ka koroonapassigi. Sama käib näiteks kinode kohta.

Hiljuti teatasid mitu meelelahutusasutust, et nad loobuvad koroonapiirangutest, eeskätt sellest, mis nõuab asutuse sulgemise kell 23. Nii terviseminister Tanel Kiik kui ka PPA juht Elmar Vaher on sellist tegutsemist teravalt tauninud. Samal ajal valitsus küsimusega üldse ei tegele, kuigi lubati juba mõni aeg tagasi koroonapassi nõude ära kaotada. Teadusnõukoja eelmine juht Irja Lutsar ütles, et „selline oht on alati, et lõpuks ühiskond ise kaotab piirangud ära“.

Samas mäletame, kuidas kiusas politsei ja terviseamet veel mõni nädal tagasi Tallinnas asuvat MEM kohvikut.