Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ühiskonna usaldus Kaja Kallase valitsuse vastu on väike, kabinetis on tekkinud juhtimiskaos

-
23.05.2024
Hukatusvalitsus.
© UU

Kujutagem ette, et väeosa saadetakse Ukraina rindele, aga selle komandöri usaldab vaid iga viies sõdur – sellest ei tule midagi head. Nii aprillis kui mais oli kõikide Kaja Kallase valitsuse ministrite keskmine usaldusväärsus vaid 19 protsenti.

BNS kirjutab: “Valitsuspoliitikute usaldusväärsuse pingereas esikohal olevat Hanno Pevkurit usaldab 34 protsenti Eesti elanikest ning teisel kohal olevalt Kristina Kallast 27 protsenti. Sealt edasi tulevad väikeste protsendipunktide vahedega peaminister Kaja Kallas ja kliimaminister Kristen Michal mõlemad 22 protsendiga, terviseminister Riina Sikkut ja kultuuriminister Heidy Purga mõlemad 21 protsendiga, siseminister Lauri Läänemets 19 protsendiga ja välisminister Margus Tsahkna 18 protsendiga. Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalot ning majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalot usaldavad 10 protsenti Eesti elanikest. Kõige väiksem on inimeste usaldus jätkuvalt rahandusminister Mart Võrklaeva suhtes, keda usaldab kaheksa protsenti.”

Isegi kaitseminister Hanno Pevkurit usaldab vaid iga kolmas inimene – ja sellise tegelasega valmistub Eesti võimalikuks sõjaks Venemaaga. Rahaasju aga ajab soss-sepp Võrklaev, kelle vastu on usaldus peaaegu olematu. Peaminister ise pälvib ainult iga viienda inimese usalduse. Sellise valitsusega pole ime, kui ollakse augus nii majanduse kui sise- ja välispoliitikaga.

Usaldusprotsendid näitavad, et ministreid usaldatakse peamiselt oma partei toetajate seas või siis võimuliidu raames.

Postimees aga lisab, et kärpekohti otsivas valitsuses on tekkinud juhtimiskaos. “Valitsus pidi neljapäevaks kokku leppima 175 miljoni euro suuruses lisaeelarves, kuid koalitsioonist kostvad sõnumid on mõrud ja viitavad suurematele puudujääkidele juhtimises ja organiseerimises,” vahendab BNS.

Näiteks haridus- ja teadusminister Kristina Kallasel Eesti 200-st on värskeim info eelmise nädala seisuga. Sel nädalal ei ole koalitsiooninõukogu toimunud ja vahepealset aega on täitnud asjaosaliste telefonikõned.

Peaminister riigiga ei tegele, vaid käib välismaal auhindu otsimas. “Sotside esimees ja siseminister Lauri Läänemets kinnitas, et sel nädalal pole koalitsiooninõukogu kogunenud, sest rahandusminister Mart Võrklaev Reformierakonnast ja peaminister ning Reformierakonna liider Kaja Kallas pole olnud Eestis. Välisminister Margus Tsahkna laiutab käsi: “Neljapäeval ei juhtu midagi,” vastab ta küsimusele, kas lubatud neljapäevaks tuleb kokkulepe.

Postimees nendib: “Kokkuvõttes karjub aga kogu sellest lisaeelarvesaagast läbi juhtimatus. Paljud spekuleerivad, kas põhjus on selles, et peaminister Kallas on juba mõtetega Euroopas ning on olukorra valitsuses käest lasknud.”

Selline valitsus on siis Eestil, kärpiv, makse tõstev, lammutav ja valetav.

Uued Uudised