Ukrainlased teevad küll vajaliku töö ära, aga mida me maasikate tagant ei näe?

Eesti,
©Scanpix
Ukraina võõrtöölised Kiievi lennujaamas. Pilt on illustratiivne.

Lisaks sellele, et eestlased on töölistena maha laidetud ja ukrainlased ülekiidetud, ei soovi maasikatööstuse mainekujundajad ilmselt vaadata postsovjetlikust ruumist tulijate tausta.

Võib-olla on ukrainlased tõesti kõvad töömehed – ja mida neil muud siin teha ongi? Elad ühikas, võõras maa ümberringi – siis on mõistagi targem tööd rabada ja raha teenida. Hea sõna teenib ilmselt ära ka nende kuulekus, kuid võõrsil, kus tööline sõltub tööandjast ja kohalikest seadustest, ei saagi väga pretensioonikas olla. Just nii ongi vist tekkinud legend töökatest ukrainlastest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestlasedki pole nõukogulikust taagast veel vabad, siinsed venelased veelgi rohkem, kuid ukrainlased tulevad üdini korrumpeerunud maalt – oleks naiivne arvata neid sama seaduskuulelikud olevat, kui euroopalikus ruumis pikka aega elanud inimesed valdavalt on.

Tegelikult on hoiatavaid signaale tulnud nii politseiteadetest kui ka ajakirjandusest, kes unustab ennast aeg-ajalt ja kirjutab ukrainlaste pahategudest, nagu Delfi sealt pärit ettevõtjast, kes imestas eestlaste seaduskuulelikkuse üle ja oli ise juba kiiruseületamise eest mitmeid kordi karistada saanud. Või mingi väljaande vahendatud põllumehe sõnad selle kohta, et kui ukrainlane istub põllul suitsupausi pidama, siis võib ta sinna istuma jäädagi, kui töötegemist meelde ei tuleta.

Nüüd kirjutab Õhtuleht, et jaanipäeva eel vahistati pikaajalise viisaga Eestis viibiv ukrainlane Oleksandr, keda kahtlustakse kahe neiu kupeldamises. Paberite järgi on mees ettevõtja, kes peaks tegelema ausa ametiga ehk ehitustööliste vahendamisega. Jätkuv “hiphiphuraa” ukrainlastele, kes toovad siia täiendavat kuritegevust!? Ukrainlannade seksiäri Eestis pole ju uus teema.

Soomlased kirjutasid hiljuti sellest, kui ebaõiglaselt suuri summasid maksavad ukrainlased vahendajatele (kuigi ka kättejääv raha on nende jaoks suur), mis näitab kogu selles äris toimuvat ebaseaduslikkust. Kui palju teavad ettevõtjad üldse nendeni sattunud töömeeste tagapõhja? Või ongi ainult töö tähtis?

On ilmselge, et ukrainlased Eestis ei tähenda ainult põldudelt ära korjatud maasikaid, vaid ka ohtralt sellega kaasnevaid külmi allhoovusi. Ukraina ei suutnud isegi koroonavabu töömehi eksportida.

3 commentsOn Ukrainlased teevad küll vajaliku töö ära, aga mida me maasikate tagant ei näe?

 • Avatar
  Aigar Ajaots

  Eks nende arenemisvõimetute arengumaade ja poolarenejate panus ongi see, et varsti “Rooma langeb”- saab taas Kapitooliumi künkal kitsi karjatada.

 • Avatar

  Artikkel oleks nagu kopeeritud Soome ajakirjandusest mõnikümmend aastat tagasi. Siis oli loomulikult ennekuulmatu, et “töökat eestlast” kuidagi hõimukaaslaste rumalustega seostati. Tundsime ennast kõik natuke halvasti, sest meie peale vaadati viltu. Senimaani hurjutame põhjanaabreid, kes eestlastesse halvasti suhtuvad ning märgime, et nad tahavad vaid korralikult tööd teha! Piiramatu immigratsioon ei ole nii ehk naa hea, kuid antud artikkel tundub liikuvad silmakirjalikkuse piirimail!

  • Avatar

   Nõustun sinuga ja ma ei halvustaks Ukrainat ka nimega “üdini korrumpeerunud”, sest meil pole asjad sugugi paremad, küll filigraansemalt läbi viidud.
   Ikka oma hoov kõigepealt korda ja siis naabri üle otsustama.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused