Ukrainlasi nõudvad ettevõtjad ei hiilga töölisi värvates erilise seaduskuulelikkusega

Eesti,
©Uued Uudised
Linnapildis on palju ehituskraanasid, kuid ehitusplatsidel pole alati töötajatega kõik korras. Pilt on illustratiivne.

Eestis jätkub maasikapaanika ja ettevõtjate võõrtööjõuihalus, kuid paralleelselt sellega jätkuvad samas valdkonnas ka seaduserikkumised.

Maksu- ja tolliameti (MTA) audiitorid kontrollisid 20. ja 26. mail Läänemaa ja Raplamaa üheksat ehitusplatsi, leides neljalt objektilt kokku 13 töötamise registrisse kandmata ehk „mustalt“ töötavat inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rikkujate hulgas oli neli Eestis seadusliku aluseta töötavat Ukraina kodanikku. Probleemsed ehitusplatsid asusid Haapsalus ja Märjamaal.

Eestis on võõrtööjõudu nõudnud mitu ettevõtjate organisatsiooni – kui selliseid soove valitsuse lauale tuua, siis võiks vähemalt endi seas korra majja lüüa. Sest praegu saab tõestuse, et ega ettevõtjad ise ka seaduskuulelikkusega ei hiilga, küll aga aina nõuavad – miks peaks valitsus ebaausaid ärimehi aitama? (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused