Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜKS KÜSIMUS: Ajaloolane Jaak Valge, kuidas koroonakriis on teie elu muutnud?

-
09.04.2020
Jaak Valge
© Scanpix

Uued Uudised küsivad avaliku elu tegelastelt, kuidas on koroonakriis nende elu muutnud. Seekord vastab Riigikogu liige, ajaloolane Jaak Valge. 

“Koroonakriis on surunud mind Saaremaal koduseinte vahele, õigemini koduaia piiridesse. Tööd tuleb teha teistmoodi – vahepeal nooremat generatsiooni kantseldades. Töö ise – Riigikogu komisjonide koosolekud ja nendeks ettevalmistumine – on toimunud nagu ikka.

Täiskogu koosolekutel pole ma füüsiliselt osalenud, kuna olen sõlminud vastava kokkuleppe Saaremaalt pärit opositsiooni saadiku Kalle Laanetiga, tagades niiviisi opositsiooni ja koalitsiooni proportsionaalse (mitte)esindatuse hääletamistel.

On olnud palju kirjatööd. Koostasin sel kodusolemise ajal näiteks rahvastikupoliitika aluste projekti, mida me nüüd rahvastikukriisi komisjonis arutame, samuti EKRE seisukohtade aluse haridusvaldkonna arengukavale. Lisaks olen kirjutanud kaks artiklit.

Seega minu töö pole läinud oluliselt stressirohkemaks, nagu ministritel, aga tööd vähemaks ka ei ole jäänud. Ma ei taha küll trafaretselt kõlada, aga poliitiku töö – kui seda hingega teha – ei saa kunagi otsa. Ning hingetult pole seda ka justkui mõtetki teha. Vähemalt siis, kui on tegemist rahvuskonservatiivse poliitikaga.”