ÜKS KÜSIMUS: Urmas Espenberg, kuidas koroonakriis on teie elu muutnud?

Eesti,
©erakogu
Urmas Espenberg tööpostil.

Uued Uudised küsivad avaliku elu tegelastelt, kuidas on koroonakriis nende elu muutnud. Seekord vastab Riigikogu liige ja kirjanik Urmas Espenberg.

“Epideemia on oluliselt muutnud nii minu kui ka kogu meie pere elurütmi. Tegelikult oli ju kogu varasem elu seatud laste järgi, nende koolid ja trennid, kogu logistika on nüüd kõrvale jäänud. Lapsed on e-õppel ja see on omamoodi proovikivi. Kuidas nad harjuvad sellega, samuti on tarvis neid ikkagi kodus samuti õpetada. Lapsed on senisest närvilisemad, sest nad ei pääse eriti välja ja rutiinid on teistsugused. Kuna minu abikaasa ja laste ema on elukutselt meedik, siis tema töötab iga päev ja selles sektoris ilmselgelt tööpuuduse koll ei kummita. Ainus, kes ei lase ennast millestki häirida on meie briti lühikarvaline kass Nils, tema jaoks jätkub kõik endistviisi ja veel pareminigi, sest lapsed ja seltskond on olemas. Varem oli ta pikalt üksi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suur osa Riigikogu tööst on kolinud üsna edukalt e-vormi ja taban end tihti mõttelt, miks me ei võiks seda ka teatud määral, näiteks kiiret otsustamist nõudvad arutelud, pidadagi selles formaadis ka tulevikus. See on kriisi kasulik õppejõud. Kui harjud, siis on e-formaat sobiv vahend. Samas tunnen puudust elavast suhtlusest ja silmsidest, elavatest dialoogidest ja mõtteavaldustest. Parlament on üsna konservatiivne nähtus, siin innovatsiooni ellu viia on pisut harjumatu. Aga kui olud on sellised, siis midagi pole parata, tuleb mõelda varuvariantidele eriolukordades. Harjumatu oli ka ise maski kanda või näha maskides kolleege istungitel, aga inimene harjub kiiresti. Tahame ju hoida nii kolleegide kui enda tervist.

Olukord on muutunud ka oma ema hooldamisel. Kui ta varem käis ise toidupoes või apteegis, siis nüüd tuleb talle kõik kätte tuua ja nii paar korda nädalas. Ka tema juures olen püüdnud täita ohutusnõudeid, nagu mask ja desovahendid. Inimesed üldiselt järgivad epideemiaaja reegleid üsna korralikult ja nii see viirus ka lõpuks murda suudetakse. Kuna õhtupoolikutel on aega, olen valmis saanud ka pool oma uuest raamatust tööpealkirjaga “Parlamendiromaan”.”

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused