Üks maakool suleb uksed, samas vallas avatakse viie-miljoni-lasteaed

Eesti,
©Uued Uudised
Elu ääremaadel liigub endiselt lagunemise suunas, investeeringud lähevad keskustesse. Pilt on illustratiivne.

Miski tundub olevat maaelupoliitikas väga sassis, kui ühest ja samast vallast tuleb korraga kaks vastukäivat uudist.

Uuest õppeaastast Jõgeva ja Põltsamaa vahel asuvasse Aidu kooli enam õpilasi ei lähe – järjekordne väikekool Põltsamaa vallas sulges oma uksed õpilaste vähesuse tõttu, kirjutab Vooremaa.

Lasteaed jätkab endise Aidu lasteaed-algkooli hoone ruumides oma senist tegevust. Õpetajad, kes varem Aidu koolis töötasid, paraku koondati ning Põltsamaa valla haridusvõrgus nad oma tööd ei jätka.

Samas teatab BNS: Põltsamaa vald avab kolmapäeval üle viie miljoni euro maksma läinud Kesk-Eesti suurima lasteaia, mis pakub päevahoidu umbes 300 lapsele.

Uue lasteaiahoone pindala on 3565 ruutmeetrit ja õueala ca 27 000 ruutmeetrit. Lasteaias hakkab tööle 16 rühma umbes 70 töötajaga. Põltsamaa uues lasteaias on lastepärased rühmaruumid, liikumissaal, kunsti- ja muusikatoad, tegeluskeskused väikerühmadele ja individuaalsetele tegevustele.

Ehitus läks maksma 5,2 miljonit eurot, millest ca 1,2 miljonit moodustas energiatõhususe meetme toetus. Tegemist on Põltsamaa valla ajaloo ühe suurima investeeringuga.

Miski on valesti sellistes arengutes – väike maakool suleti, samas avati hiigellasteaed. Ehk ikka kõik (kolhoosi)keskustesse, nagu nõukogude ajalgi.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused