Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üksteist Afganistani kodanikku üritasid Setomaa kaudu Eestisse tulla

-
26.06.2023
Eesti piir ei pea ja odavtöölised saavad riiki vabalt sisse tulla.
© Uued Uudised

Politsei pidas pühapäeva varahommikul Võrumaal Setomaa vallas kinni üksteist Afganistani kodanikku, kes ületasid ebaseaduslikult maismaapiiri.

Kaheksa täiskasvanut ja kolm last avastati piiriäärsel alal liikumas hommikul kella viie paiku. Kinnipeetute seas on kuus meest, kaks naist ja kolm last. Kiirabi andis inimestele esmaabi ja nendega käivad menetlustoimingud. Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk täpsustas, et piirivalvurid tuvastasid ajutise kontrolljooneületuse ja inimesed peeti sealsamas kinni. Kuidas Afganistani kodanikud piiriäärsele alale jõudsid, mis põhjusel Eestisse saabusid ja mis oli tegelik sihtriik, on alles väljaselgitamisel.

“Täiendava kontrolli käigus rohkem ebaseaduslikke piiriületajaid või jälgi, mis viitaksid piiri ületamisele, ei leitud,” rääkis Virk ja lisas, et ka kogukond kujutab endas politsei jaoks täiendavaid silmi ja kõrvu.

Virk julgustaski kõiki, kes märkavad piiriäärsetel aladel ringi liikumas võõra päritoluga inimesi, sellest viivitamatult politseid teavitama.

 

BNS