Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ülejooksikutest rõõmu tundnud Isamaa sai esimese tagasilöögi – üks neist võttis kaasa pahanduse

-
09.02.2024
Tõnis Mölder
© UU

Isamaa liidri Urmas Reinsalu nägu oli alati naerul, kui teatati mõne keskerakondlase ülejooksust Isamaa ridadesse – kuid tundub, et need ei too ainult rõõmu, vaid ka peavalu, nagu äsja altkäemaksusüüdistuse saanud Tõnis Mölderi puhul.

BNS vahendab: “Kaitsepolitseiametil (kapo) kinnitusel on neil alust kahtlustada, et riigikogu liige Tõnis Mölder võis küsida altkäemaksu, lisaks kontrollitakse ühe inimese altkäemaksu vahendamise ja teise inimese altkäemaksu lubamise kahtlust.

Kahtlus on tõusetunud seoses parlamendiliikme tööga 2023. aasta riigieelarve seaduse menetlemisel. Nimelt tegi riigikogu liige 2022. aasta novembris ettepaneku määrata ühele mittetulundusühingule regionaalne investeering ehk katuserahana tuntud tegevustoetus. Esialgse uurimisversiooni kohaselt tegid riigikogu liige ja altkäemaksu vahendamises kahtlustatav kokkuleppe, et tegevustoetuse väljamaksmisel annab MTÜ esindaja osa tegevustoetusest üle altkäemaksu vahendamises kahtlustatavale, kes seejärel vahendab seda altkäemaksuna riigikogu liikmele. Regionaalne investeering maksti MTÜ-le välja tänavu jaanuaris.

Riigiprokurör Alan Rüütel ütles, et tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib eesootava uurimise käigus muutuda. Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur, menetlust viib läbi kaitsepolitseiamet.

Tõnis Mölderi sõnul ei tunnista ta end esitatud kahtlustuses süüdi ja kaitseb oma õigusi.”

Muidugi võib Tõnis Mölderi kohtuasi tühjaks susiseda, nagu see Eesti justiitssüsteemis sageli juhtub – alles mõned päevad tagasi oli meedias uudis: “Tartu ringkonnakohus jättis Tartu maakohtu 2022. aasta 14. detsembri otsuse muutmata ja prokuratuuri apellatsiooni rahuldamata, millega mõisteti endine Tartu abilinnapea Kajar Lember ja kaassüüdistatav Tuuli Tiro kõikides süüdistustes õigeks.”

Aga Isamaa kõrge reiting sai igal juhul hea löögi.

Uued Uudised