Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ülevaate puudumine õpetajate vaktsineeritusest näitab, et toimivat valitsust Eestil pole

-
26.07.2021
Võitluses koroonaviirusega on Kaja Kallase valitsus täielikult põrunud. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Postimehe uudis sellest, et õppeaasta eel puudub ametnikel ülevaade õpetajate vaktsineeritusest, peegeldab väga hästi Kaja Kallase valitsuse tegevu(setu)st.

Ajal, mil uue õppeaasta alguseni on jäänud veidi üle kuu, kurdavad haridusametnikud, et neil puudub ülevaade, kui paljud õpetajad ning milline osa koolipersonalist on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, samuti pole haridus- ja teadusministeeriumilt tulnud täpseid juhised, kuidas hakkab kulgema õppetöö, kui üldhariduskoolid septembrist uksed avavad, kirjutab Postimees.

Edasi järgneb ülevaade sellest, mis valitseb ministeeriumides. “Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tõdes, et olukord on selles osas praegu kaootiline, sest ülevaadet pole neilgi. /…/ Olukorra lahendamiseks pöördus valitsus äraootavalt justiitsministeeriumi poole, et nad olukorda analüüsiks. /…/ Justiitsministeeriumist uurides, kui kaugele on olukorra analüüsiga jõutud, öeldi vastuseks, et teemaga tegeletakse.”

Koolini on aega pisut üle kuu, aga ühes olulises küsimuses selgust polegi, ja vaevalt, et nüüd loetud nädalatega asi täpselt paika pannakse. Järeldus on üks – valitsuses valitseb täielik peataolek ja sellest lähtuvalt mõnulevad ministeeriumiametnikud südasuvises mugavustsoonis.

Kaja Kallase valitsus on üle hulga aja üks mannetumaid. Kui peaministrilt küsitakse infotundides andmeid, siis selgub tavaliselt, et ega ta ei tea, ametnikud ajavad asju omapäi, nii ohuhinnangute kui sellest lähtuvate tegevuste osas. Kui aga peaminister midagi toimuvast ei tea, siis ilmselt ka mitte ministrid oma ministeeriumides, ning kõik käib isevoolu teed.

EKRE ministrid üritasid valitsuses olles panna ametnikud tõhusalt tööle (praktika näitas, kui raske see on), aga uue valitsuse ministrid on ilmselt kas ametnike tõugata-tõmmata või nad kasutavadki bürokraatiaaparaati selleks, et ise saaks suvekuumuse eest Saaremaa randadesse pageda. Valitsuse tegevusest ei kirjuta enam isegi meedia, nüüd on jutuks tegevusetus, nagu Postimees kirjutab.