UNESCO kummaline resolutsioon eitab igasugust seost juutide ja Jeruusalemma vanalinna, Templimäe ja Nutumüüriga

97th Plenary Meeting of the General Assembly 66th session:Prevention of armed conflict: draft resolution (A/66/L.36)

ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) Maailmapärandi komitee kiitis heaks vastuolulise resolutsiooni, mis eitab juutide ja kristlaste sidemeid Jeruusalemma vanalinna ja Templimäega.

Enne hääletuspäeva saatis Palestiina Omavalitsus (POV) koos oma partneri Jordaaniaga UNESCO Maailmapärandi  komitee liikmesriikidele ähvardava sisuga kirjad, milles öeldi, et kui resolutsiooni ei toetata, siis araabia riigid esitavad veel rangema sõnastusega Iisraelivastaseid tekste.

UNESCO Maailmapärandi komitee võttis vastu Pariisis toimunud aastakoosolekul resolutsiooni
(Resolutsioon 40COM 7A.13) pealkirjaga „Jeruusalemma vanalinn ja selle müürid“ suure häälteenamusega.

Kümme liikmesriiki  toetas seda ettepanekut,  kaks olid selle vastu, kaheksa keeldusid hääletamisest ja ühe liikmesriigi esindaja puudus. Resolutsiooni vastuvõtmiseks oli vaja kaheksat resolutsiooni toetavat häält.

UNESCO Maailmapärandi komitee hääleõigusega 21 riiki olid: Türgi, Aserbaidžaan, Tuneesia, Kuveit, Liibanon, Indoneesia, Filipiinid, Lõuna-Korea, Vietnam, Burkina Faso, Zimbabwe, Angola, Tansaania, Soome, Poola, Portugal, Horvaatia, Kasahstan, Peruu, Kuuba ja Jamaica.

Resolutsioon viitab Jeruusalemma vanalinnas asuvale Templimäele ainult selle araabiakeelse nimega “Al-Aqsa mošee / Al-Haram Al-Sharif  ja määratleb seda ainult moslemite pühapaigana.

Resolutsioon võeti vastu hoolimata sellest,  et Templimägi on olnud paigaks kahele korral juutide templile ja rääkimata sellest, et on  hulgaliselt ajaloolisi dokumente Templimäe seotusest juutide ja kristlastega sadu aastaid enne kui islam üldse tekkis ja religiooniks muutus.

UNESCO Maailmapärandi komitee otsus tõi kaasa vihased vastused Iisraelilt, mitmetelt maailma juhtidelt ja isegi organisatsiooni enda peadirektorilt.

“See on veel üks absurdne resolutsioon Iisraeli riigi, juudi rahva ja ajaloolise tõe vastu,“ ütles Iisraeli suursaadik UNESCOs Carmel Shama-Hacohen pärast hääletust. Suursaadik, võrreldes 1975. aasta ÜRO Peaassamblee resolutsiooni 3379 hääletamist, milles võrdsustati sionism rassismiga, kuid mis tühistati 16 aastat hiljem, ütles, et ka tänane resolutsioon kuulub ajaloo prügikasti.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ütles, et  teise hääletuse läbiviimine tõestas, et UNESCOst on saanud  „absurditeater“. Ta rõhutades, et kuigi  äärmuslikud moslemi jõud hävitavad mošeesid ja kirikuid teistes Lähis-Ida piirkondades, on Iisrael ainus riik selles piirkonnas, mis võimaldab usuvabadust.

Samuti mõistis hukka UNESCO Maailmapärandi komitee resolutsiooni Iisraeli suursaadik ÜROs Danny Danon. „Absurd jätkub, sest UNESCO võttis vastu veel ühe naeruväärse otsuse, mis on reaalsusest täielikult irdunud. Kõik katsed eitada juudi pärandit, moonutada meie ajalugu ja lahutada juudi rahvast meie pealinnast [Jeruusalemmast] ja meie kodumaast, on hukule määratud. “, ütles ta avalduses.

UU

Allikas: timesofisrael.com 

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “UNESCO kummaline resolutsioon eitab igasugust seost juutide ja Jeruusalemma vanalinna, Templimäe ja Nutumüüriga

  1. Leo Viller kirjutas:

    Tänapäevane ÜRO on muutunud teovõimetuks bürokraatlikuks organisatsiooniks, kus tooni annavad sageli mittedemokraatlikud riigid. Ülaltoodu käib ka Julgeolekunõukogu resolutsioonide kohta, mis samuti on muutunud täiesti absurdseteks ja mida keegi ei vaevugi täitma

Kommenteerimine on suletud