Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari lubas Eestile täit toetust

15.11.2021
Kohtumine Ungaris
© Riigikogu

Läinud nädalavahetusel külastas Ungarit koos Riigikogu esimehe Jüri Ratasega ka Eesti-Ungari parlamendirühma juht Anti Poolamets (EKRE). „Ungari lubas Eestile täit toetust nii õhuturbes kui migrandikriisis, aga soroslased teevad kõik, et Eestile väga keerulises julgeolekuolukorras kiilu lüüa ja survestada visiidi väärtuslikke tulemusi maha mängima,“ osutas Poolamets.

Nimelt kritiseeris Ungari endine aukonsul Eestis Mall Hellam Ratast, et ta ei tõstatanud Budapesti sõnavabaduse piiramise teemat ega muid kriitilisi küsimusi.

Ratas juba käitus vabandavalt, kinnitades, et Ungaris räägiti ka nn õigusriigi probleemide teemal.

Anti Poolamets ütles visiiti iseloomustades, et ungarlaste vastuvõtt oli erakordselt soe ja kõrgetasemeline ning olulisel hetkel saadi oma NATO liitlaselt kinnitust, et nemad on kriisis kindlalt Eesti, Läti, Leedu ja Poola selja taga.

Poolamets ja Ratas kohtusid Ungari presidendi, justiitsministri, parlamendi esimehe ja Ungari-Eesti parlamendirühma esimehe Attila Tilkiga.

„Riiklike rituaalide läbiviimisel on ungarlased meistrid. Kui saadikud kõnnivad iga päev mööda Istvan Püha kroonist, millega on kroonitud 50 kuningat, siis kasvab vastutus ajaloo ees.,“ vahendas Poolamets.