Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ups! Ta tegi seda jälle! Delfi valetas, ja see vist ei lõpegi

-
22.03.2019
Valedevabriku reklaam.
© Priit Simson/Ekspress Meedia

Libauudiste lipulaev Delfi valetab taas, väites Vox Populis: “Valitsusse pürgiv EKRE on tugevasti seda poolt, et abort tuleks keelustada.”

EKRE 2019. aasta valimisprogrammis on kirjas: “Seame eesmärgiks vähendada meditsiinilise põhjenduseta abortide arvu erinevate meetmete abil, muuhulgas lõpetame nende rahastamise maksumaksja raviraha eest.”

EKRE algatusel läks koalitsioonileppesse punkt laiendada nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide arvu vähendamiseks.

“Meie jaoks on äärmiselt tähtis elu pühaduse austamine,” rõhutas Mart Helme. Ta lisas, et nõustamisteenust pereplaneerimisel ja soovimatute raseduste vältimisel tuleb senisest oluliselt suuremal määral rahastada ja kättesaadavamaks muuta.

Delfile aeglaselt ja rahulikult selgituseks: jutt ei käi abortide keelamisest, vaid tervishoiupoliitikast, mille eesmärgiks on meditsiinilise põhjenduseta abortide arvu vähendamine. Täielik abortide keelustamine ja nende piiramine erinevate mitterepressiivsete vahenditega on kaks iseasja.

Jõudis kohale? Ilmselt mitte, sest valetamine tundub portaali leib olevat!