Urmas Espenberg: apteegireform sellisel kujul on üles ehitatud juriidilisele praagile

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Urmas Espenberg.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Urmas Espenberg (EKRE) rääkis tänasel apteegireformi läbirääkimistel parlamendi istungitesaalis, et reformi muudatused on vajalikud, sest need puudutavad meid kõiki.

„Ma ei esinda siin ühtegi osapoolt, ei proviisoreid ega suuri kette, esindan ainult rahvuskonservatiive ja enda vaateid, milleks on kolm keskset määratlust: õigus, õiglus ja turumajanduse hea tava,“ kõneles Espenberg. „Olen veendunud, et see lahendus, mis peaks jõustuma 1. aprillil, mis on üles ehitatud juriidilisele praagile, oletustele ja valearvestustele, ei kesta kaua. Kahel korral on seda ekslikku lahendust püütud peatada, kuid see pole õnnestunud.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta rõhutas, et esitatud eelnõu peaeesmärkideks on maandada riskid, mida reform endaga kaasa tooks. Praeguse seisuga ei vasta 308 apteeki nõuetele, 27 000 inimest võivad jääda ilma teenuseta ja 100 000 peaks käima apteegis kaugemal. Lisaks võib töötuks jääda ka mitusada farmatseuti ja proviisorit.

Espenberg: „Kõige tähtsam eelnõu eesmärk on kõrvaldada need õiguslikud riived, mis on tehtud Eesti põhiseadusele, Euroopa Liidu toimimislepingutele, eriti need, mis on suunatud omandi vastu. Eraettevõtjat sunnitakse praktiliselt loobuma oma omandist. Ravimiseaduses ette nähtud muudatustes pole leitud võimalikult õiglast tasakaalu osapoolte huvide vahel ja rakendatud meetmed on ebaproportsionaalsed. Igasugune riigipoolne sekkumine võib hävitada hästi toimiva süsteemi.“

Espenberg osutas, et pinnapealseks jäi ka õiguskantsleri 2018. aasta analüüs, mida ta on ka ise tunnistanud.

„Me üritame luua turu, just hulgituru avamise perspektiivi, kuigi ma möönan, et siin on tõsised regulatiivsed takistused,“ lisas ta.

„Kirvega kella parandada ei ole otstarbekas – lihtsalt kell läheb katki. Kutsun toetama eelnõu, omandipiirangud tuleb kaotada,“ ütles saadik.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused