Urmas Espenberg: Keskerakonna korruptiivne ja hoolimatu linnavalitsemisaeg peab lõppema

Juba umbes kuu aega kestnud Haabersti hõberemmelga saaga jõudis lõpuks Riigikogusse. 22. juunil oli teema üleval Keskkonnakomisjonis. Näib, et nii mõnedki kartellierakondade juhtpoliitikud tahavad tekkinud probleemi pealt poliitilisi dividende võtta.

Nüüd, mil looduskaitsjatel on õnnestunud juba peaaegu kuu aega takistada Haabersti hõberemmelga maharaiumist, jõudis saaga otsaga Riigikokku, kus linnaametnikud olid sisuliselt esimest korda kabinetivaikusest välja toodud ja sunnitud kohtuma näost näkku nii looduskaitsjate kui ka piirkonna elanike esindajatega.

Keskkonnakomisjoni juht Rainer Vakra möönis, et keskkonnakaitse norme ja häid tavasid on Haabersti ristmiku rajamisel rikutud, kuid midagi enam teha ei saa. Ainus on õppetund tuleviku tarvis.

Kohalike korteriühistute juhid ja looduskaitsjad aga loodavad seista lõpuni ning saavutada siiski projekti muutmine.

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nõunik Urmas Espenberg nentis, et probleem on laiem kui ainult see õnnetu hõberemmelgas.

“Suur hulk puid on maha võetud, kaunis põlispärnade ja kuuskede allee Rannamõisa teel hävitatud ning seda kõike enam parandada ei saa. Uued puud kasvavad vähemalt 50 aastat. Et vältida taoliste probleemide kordumist tulevikus, on ainsaks võimaluseks tulevastel valimistel välja vahetada kogu pikki aastaid valitsenud ning üdini korrumpeerunud keskerakondlik linnavõimuaparaat!”

UU

Seotud lood: Tallinna Keskkonnaamet või hoopis Loodusrüüste amet? 

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Urmas Espenberg: Keskerakonna korruptiivne ja hoolimatu linnavalitsemisaeg peab lõppema

  1. tom kirjutas:

    Jumal kui naljakas arusaam ehitustöödest,puid langetatakse kui vaja ja pärast kui vaja istutatakse uued.Vanu puid tulebki aeg-ajalt maha saagida sest nad on tugeva tuulega linnas eluohtlikud.

Kommenteerimine on suletud