Urmas Espenberg: Savisaare nimekiri tõstab kõikide teiste šansse Tallinnas

Valge mehe lauaraamat | Urmas Espenberg

Keskerakonna ühe ikooni Savisaare kandideerimine oma nimekirjaga võib oluliselt vähendada Keskerakonna võiduvõimalusi Tallinnas ja samal aja suurendada teiste erakondade šansse eelolevatel valimistel, arvab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni poliitikanõunik Urmas Espenberg.

“Kahtlemata muudab Savisaare väljatulek olukorda, sest hääleõiguslike venelaste jaoks on tegu tugeva häältemagnetiga, mis omakorda võib viia olukorrani, kus Keskerakond ei saavuta absoluutset enamust ja Tallinna valitsemine pannakse paika uue koalitsiooniga. Olukord on igal juhul muutunud põnevamaks,” arvas Espenberg.

Edgar Savisaar kinnitas Õhtulehele antud usutluses, et tema valimisnimekirjas kandideerib ka riigikogu liige Olga Ivanova.

“Jah, me tuleme välja Savisaare ja [Olga] Ivanova nimekirjaga,” ütles Savisaar. “Mingit kindlat nime sellel pole veel. Hetkel on see Edgari ja Olja nimekiri.”

Savisaar ei välistanud koostööd Keskerakonnaga. ” läheb valimistele oma nimekirjaga. Ja loomulikult me teeme kõigi tegelastega koostööd. Keskerakond on ju meie erakond, kuidas me ei tee siis koostööd,” ütles ta. “Meie ei lähe Keskerakonna vastu. Meie läheme Keskerakonda aitama, et Keskerakond säilitaks seda poliitikat, mis tal on kogu aeg olnud.”

UU/BNS

Kommentaarid