Urmas Paet pillub EL-i rolli kohta sõjaliste konfliktide lahendamisel naiivseid ja tühje sõnu

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Urmas Paet on pigem Brüsseli suuvooder kui iseseisvalt mõtlev poliitik.

Eurotruu reformierakondlane Urmas Paet räägib rumalusi, väites, et EL peab aitama idapartnereid sõjalistest konfliktidest vabaks.

Asi pole mitte selles, et mõte oleks vale, vaid küsimus on kunagise välisministri naiivsuses – Paet justkui ei teaks, kui hambutu ja nõrk on EL olnud mistahes konfliktide lahendamisel. Ühendus pole võimeline sellist rolli välja kandma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles Euroopa Parlamendi täiskogu istungil Strasbourgis, et idapartnerlus peab Euroopa Liidu välispoliitikas olulisele kohale jääma ka uue Euroopa Komisjoni ajal ning panustada tuleb konfliktide lõpetamisele idapartnerlusriikide territooriumil, vahendab BNS.

“See on meie enda huvides, et Euroopa vahetu naabrus oleks stabiilne ja turvaline,” ütles Paet oma sõnavõtus. “Loomulikult peame jätkama idanaabruse riikide toetamisega, et nad liiguksid edasi vajalike reformidega,” lisas ta.

Paeti sõnul on suur takistus sellel teel Venemaa soov hoida neid riike oma mõjusfääris. Paraku on just EL-i ja eriti Lääne-Euroopa riigid avaldamas survet majanduskoostöö lubamisele Venemaaga ja teevad seda koostööd sanktsioone eirates  juba aktiivselt, näiteks gaasijuhtme Nord Stream 2 osas.

Paet jätab täiesti tähelepanuta selle, et EL-i moodi moodustis, mis ise heitleb sisevastuoludega, ei ole loodud rahvusvahelisi kriise lahendama – selleks on riikidel endil liiga erinevad huvid huvid, ühendusel puuduvad mõjusad survemehhanismid, eriti sõjalised, ning poliitkorrektsus ja liberaalse ideoloogia kesksus takistavad EL-i rääkimast asjadest ja tegutsemast tõsiseltvõetavalt.

EL-i sõna jäi täiesti kuuldamatuks nii Krimmi kui Donbassi sündmuste kui ka Malaisia reisilennuki allatulistamise aegu – ühendus suudab vaid deklaratiivseid avaldusi teha, mille peale piirkonna peamine agressor Venemaa ainult naerab. Seega on ka Paeti sõnakõlksud mõttetud.

Reformierakondlastest “välispoliitikud” Marko Mihkelson ja Urmas Paet esindavad Brüsseli silmavaadet ega oma mingit iseseisvat arusaama tegelikest protsessidest maailma poliitikas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused