Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann taandas end valitsuse tervise huvides ERR-i nõukogust

26.10.2020
Urmas Reitelmann
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann teatas täna, et lahkub valitsuskoalitsiooni tervise huvides ERR-i nõukogust. „On mõistlik end taandada. Ei ole mõtet jätta seda malakat sotsialistidele ja muidu reformitud kommunistidele,” ütles Reitelmann, lisades, et ta ei kavatse “Ringvaate” saatejuhtide ees põlvili laskuda ja vabandada.

“Olen juba kaks aastat nõukogus olnud ja olen näinud rahvusringhäälingu nõukogu soovimatust seadust jälgida ja nõukogu esimehe probleemi küünilist eiramist. Olen seda teemat üle koosoleku tõstatanud, aga mitte kuhugi ei lähe. Rahvusringhäälingu jaoks on ringhäälinguseadus teadmiseks, aga mitte täitmiseks. Seda rikutakse hommikust õhtuni praktiliselt iga päev,“ rääkis ta Õhtulehele.

EKRE pole veel uut kandidaati tema asemele määranud.

Kunagi samuti Eesti televisioonis töötanud Urmas Reitelmann reageeris neljapäeva õhtul oma sotsiaalmeedia postituses otsekohese sõnakasutusega saadetele Ringvaade ja Aktuaalne Kaamera, kes kajastasid sündmusi tavapäraselt ühepoolselt.

Sellest tundsid end solvatuna Ringvaate saatejuhid Marko Reikop ja Grete Lõbu, samuti reageeris valuliselt ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann.

Reitelmann eemaldas postituse reede hommikul, kirjutades, et ilmselt on ta ajast lootusetult maha jäänud. „Kui mina koolis käisin, tähendas sõna sodomiit homoseksuaali nagu see oma ajaloolises tähenduses alati olnud. Vaatasin igaks juhuks Cambridge sõnaraamatust veelkord üle, tähendus endine.“

Ta lisas, et reedese õpitud hüsteeria puhul kordub sama muster, mida ideoloogiliselt laetud uusmarksistid on viimastel aastatel usinalt kasutanud: „Sõnumist rebitakse detail, sisu kõrvale heites. ERR rikub ringhäälingu seadust rämedalt ja pidevalt, mis ei tundu häirivat kedagi, kontekstist leitakse aga üks kriitiku sõna, mille kallal jaurata ja üles ehitada süüdistus. Äsja kisas „ajakirjandus“ kas öeldi Rootsi või Rootsis ja väitis, et isegi, kui ütleja sõnas Rootsis, siis mõtles ikkagi Rootsi.“

Ta kirjutas, et lahkub rahvusringhäälingu nõukogust, et võtta sellega vasakliberaalidelt kont valitsuse ründamiseks.