Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA erukindral: Ukraina vastupealetungi takerdumises olid süüdi lääneliitlased

-
25.12.2023
USA erukindral Ben Hodges.

Eesti stampidest lähtuv Ukraina-poliitika, kus antakse ära suur osa oma relvastusest ja abistatakse sõdivat riiki oma rahva arvelt Lääne pankadele laenugarantiisid andes, on olnud ülinaiivne, samas kui sõja võiduks vajalikud komponendid, eriti hävitajad, täppis- ja raskerelvastus, on tulemata jäänud neilt, kel on see olemas. Hanno Pevkur võib Ukraina kaitseministrile võitu lubada, aga seda ei võideta paljalt Javelinide abil.

Ukraina relvajõudude suvise vastupealetungi takerdumises olid süüdi Kiievi lääneliitlased ja mitte Ukraina väejuhatus või poliitiline juhtkond, avaldas pühapäeval arvamust Ühendriikide armee endine ülem Euroopas erukindral Ben Hodges, kelle sõnu vahendas uudisteagentuur UNIAN.

“Muidugi olin pettunud, et Ukraina vastupealetung ei viinud tulemusteni, mida me kõik lootsime ja mida ma ennustasin. Meie, lääs, kukkusime läbi, mitte Ukraina,” rääkis kindral meediakanalile Silicon Curtain.

Hodges süüdistab Ukraina partnereid selles, et nad ei andnud Ukraina armeele kõike, mis on nii mastaapseks operatsiooniks vajalik.

“Eelkõige õhujõudude võimekusi ja täppisrelvi Venemaa tagaalade löömiseks,” märkis kindral.

Erusõjaväelane avaldas kahetsust, et vastupealetungi ebaõnnestumine pikendas sõda vähemalt aasta võrra. Samas märkis Hodges, et see polnud Ukraina lüüasaamine.

“Venemaa on püüdnud Ukrainat vallutada alates 2014. aastast, kuid kogu oma võimekusega on saavutanud kontrolli vaid 17 protsendi territooriumi üle. Kaotades samal ajal enam kui 300 000 inimese, olulise osa relvadest ja riigi laevastiku domineerimise Mustal merel,” tõi Hodges välja.

Kindral hoiatas samas, et sündmused USA kongressis ja sellega seotud Ukrainale antava sõjalise abi takerdumine inspireerivad Venemaad sõda jätkama. (BNS)