Uskuda või mitte: Danske-järgne Eesti on madala rahapesuohuga riik!

Eesti,

Eesti meedia avaldas kolmapäeval kaks uudist, millest üks ütleb, et suure rahapesu selgumise järel on Eesti endiselt madala rahapesuohuga riik, ja teine väidab, et Eestit hoiatamas käinud Vene pankur tapeti seejärel üsna ruttu.

Eesti on Baseli rahapesuvastase indeksi põhjal Soome järel madalaima rahapesu- ja terrorismi rahastamise ohuga riik, seejuures tõusis Eesti tabelis võrreldes mullusega ühe koha võrra, samas kui Taani, mille finantssektorit räsib Danske Eesti filiaali rahapesuskandaal, langes riikide lõikes kõige enam, kirjutab BNS. Tõenäoliselt seostatakse Baselis Danske Banki vaid Taaniga, asjast teadlikud tollased Eesti võimud on skeemist mingil põhjusel lihtsalt välja arvatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ERR omakorda vahendab, et rahapesu jälgi ajav Venemaa keskpankur Kozlov reisis 2006. aasta suvel Eestisse, et hoiatada Eesti võime ulatuslikust rahapesuskeemist siinses finantssektoris, ja osutada sellele, et läbi Eesti liigutatakse ebaseaduslikult miljardeid rublasid Venemaalt Läände. Skeem, millele ta oli jälile saanud, osutus aastaid hiljem Eesti senise ajaloo suurimaks musta raha juhtumiks ehk Danske Banki 200 miljardi dollari rahapesuskandaaliks, ja see maksis üsna pea ka mehe elu, märgib veebileht Daily Beast.

Venemaal korruptsiooni paljastanud jurist Sergei Magnitski suri 2009. aastal vanglas kahtlastel asjaoludel ning tema õiguste eest seisev endine tööandja Bill Browder esitas Eesti prokuratuurile kaebuse, milles palus alustada kriminaaluurimist Danske Eesti haru 26 töötaja suhtes, kes väidetavalt võimaldasid panga kaudu pesta miljardeid dollareid musta raha, jätkab ERR.

Seega muutub üha kindlamaks fakt, et paljud Eesti poliitikud, kes on viimase 15 aastal võimul olnud, pidid rahapesust kasvõi mingisugustki infot omama, kuid ei võtnud selle takistamiseks midagi ette, olid asjaga otseselt seotud või siis kolmanda variandina on ääretult ebakompetentsed, võimaldades kõigel sellel juhtuda.

Üks on kindel – need poliitikud on võimu juures sedavõrd ohtlikud, et neid ei tohiks järgmistel valimistel mingil juhul rahvast esindama saata. Jutt käib ennekõike Reformierakonna “eliidist”, aga ka IRL-i ja sotside tollastest ministritest ja ametnikest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused