Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks minister Kadri Simsonil Rail Balticu projekti ratifitseerimisega Riigikogus tuli takus on?

-
06.04.2017
Laadime sisu...

Riigikontroll teavitas 31. märtsil majanduse- ja mommunikatsiooniministeeriumi sellest, et hakkab Rail Balticu protsessist ülevaadet koostama.

Riigikontroll teavitas ministrit, et auditi eesmärgiks on anda sõltumatu ülevaade Rail Balticu arendamise raames seni tehtud otsustest ja ratifitseerimisega seotud Eesti riigi poolt võetavatest kohustustest.

Juba järgmise tööpäeva õhtul 3. aprillil on Kardi Simson allkirjastanud seaduseelnõu kooskõlastuskirja, milles palub justiits-, kaitse-, keskkonna-, rahandus- ja välisministeeriumi, aga ka Riigikontrolli “erakorraliselt lühikese tähtaja jooksul” eelnõu kooskõlastada”.

“Kuna kokku kokkuleppe tekst ning seletuskiri, mis suuresti kattub ratifitseerimise seaduse eelnõu seletuskirjaga, läbis käesoleva aasta jaanuaris kooskõlasturingi, palun kooskõlastused saata erakordselt lühikese tähtaja jooksul ehk 11. aprilliks, et Välisministeeriumil oleks võimalik dokumendid esitada Vabariigi Valitsuse 27. aprilli 2017 a. istungile,” kirjutab minister Simson oma kirjas asjaosalistele.

Kuhu kiirustate, proua minister? Tegu on miljardiprojektiga, mille läbimõtelmatu ja kiirustav käimalükkamine võib veskikivina eesti rahva kaela külge jääda. Miks ei oodata ära Riigikontrolli auditit või on sealt äkki midagi ebameeldivat karta?

UU

FOTO: PM/Scanpix