Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uue teadusnõukoja juht näitab üles humoorikat suhtumist pandeemiasse

-
07.01.2022
Ka Eestis arvati maskid kõikvõimsad olevat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Varro Vooglaid vahendab sotsiaalmeedias ülevaadet valitsuse uue teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa seisukohtadest, mis on päris huvitavad – ülestunnistusest, et ega need vaktsiinid eriti ei aita kuni tõdemuseni, et mask on nagu toetusavaldus meie jalgratturitele Liibanonis.

Vilja Kiisler küsib: “Teate, paljud inimesed on vaktsiinides pettunud. Mitmed mu tuttavad on saanud kolm süsti ja ikka haiged. Millega seda frustratsiooni leevendada?”

Toivo Maimets vastab: “Need vaktsiinid tehti hoopis teistsuguse viiruse vastu. Omikron on hoopis teistsugune kui see viirus, mille vastu vaktsiinid loodi. Optimistina ütleksin: hea, et vaktsiinid niigi palju aitavad.”

Vilja Kiisler küsib: “Kannan maski veel ainult selle pärast, et ei taha trahvi saada. Kortsutan selle taskusse kokku ja panen bussis ette. Kõik teevad nii. Aga nii on see ju mõttetu. Miks siis seda üldse kanda?”

Toivo Maimets vastab: “Maski kasutegur ei ole ei null ega sada protsenti, küll aga näiteks 20 protsenti. Kui saate 20 protsenti kaitset maskist, 20 kätepesemisest ja näiteks 20 distantsi hoidmisest, siis saate kokku juba päris hea efekti. Mask on ka teatud suhtumise näitaja. Mäletate, kui Eesti ratturid Liibanonis pantvangi sattusid? Siis kandsime kollaseid linte. Ega need poisse ei päästnud. Nii näitasime, et hoolime.”

Allikas: sotsiaalmeedia