Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uurimise all olev Mailis Reps ei jätka Keskerakonna aseesimehe ega fraktsiooni juhina

-
20.07.2021
Mailis Reps (vasakul)
© UU

Uurimise all olev endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps lahkub Riigikogu fraktsiooni esimehe ning Keskerakonna aseesimehe kohalt.

Reps oli just nimelt see Keskerakonna tipp-poliitik, kes juhtis Keskerakonna poolt valitsuskõnelusi Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega pärast seda, kui eelmine peaminister Jüri Ratas abielureferendumi eel tagasi astus, sest süüdistuse sai siis ka Keskerakond. Nii sündiski korruptiivse Keskerakonna ja Reformierakonna vahel uus valitsus.

Nüüd arutas Keskerakond arutas käimasolevat uurimist Mailis Repsi osas ning otsustas, et praeguses olukorras on vajalik valida Riigikogu Keskerakonna fraktsioonile uus esimees. Samuti ei jätka Reps Keskerakonna aseesimehena.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas BNS-i vahendusel, et fraktsiooni ja juhatuse ühisarutelu tulemusena leiti, et Repsil tuleb keskenduda enda kaitsmisele käimasolevas uurimises ning “erakond tervikuna saab keerulises olukorras edasi liikuda raskete, kuid vajalike muudatustega”.

Keskerakonna esimees ei nimetanud teisipäeval erakonna aseesimeest, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe valimised toimuvad esimesel võimalusel. Juhatuse ettepanek fraktsioonile on valida esimeheks Jaanus Karilaid ning aseesimeesteks Kersti Sarapuu ja Andrei Korobeinik.