UURING: EKRE tõusis toetuselt teiseks erakonnaks, Reformierakond langeb

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Rahvuskonservatiivid liigutavad Eesti elu edasi.

Reformierakonna reiting on viimase poole aasta jooksul pigem langeva trendiga, populaarsuselt teiseks erakonnaks on tõusnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), selgub uuringust.

Reformierakond on endiselt esimene, kuid erakonna reiting on viimase poole aasta jooksul pigem langeva trendiga ning vahe teiste parteidega hakkab vähenema, selgub Kantar Emori värskest erakondade reitingute seirest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui eelmise aasta suvel oli Reformierakonna toetus üle 35 protsendi, siis nüüd on see langenud 29 protsendile. Teisele kohale on 21 protsendiga tõusnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Keskerakonna reiting on viimased neli kuud olnud stabiilselt 17–18 protsenti.

Neljandal ja viiendal kohal olevate Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti 200 reiting on enam-vähem sama, nende toetus on viimased kaks kuud olnud 12–14 protsenti. Isamaa toetus on neli protsenti.

Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog märkis, et EKRE on 21 toetusprotsendiga samal tasemel, kus nad olid korraks enne eelmisi valimisi veebruaris ehk see on nende parim tulemus reitingute mõõtmise ajaloos.

Voogi sõnul pole peaministrierakond suutnud veel taastada nende kunagist taset. Valitsuskoalitsiooni kuuluva kolmanda erakonna Isamaa reiting on viimased kaks kuud olnud valmiskünnise piirmail. „Isamaa on selgelt oma suurima konkurendi EKRE varju jäänud ning hoiab reitingute edetabelis kindlalt kuuendat kohta,“ tõdes Voog.

Märtsikuu mõõtmine toimus peale eriolukorra kehtestamist ja see on mõjunud pigem positiivselt valitsuskoalitsiooni summaarsele toetusele, mis on võrreldes veebruariga tõusnud 3 protsendi võrra.

BNS

4 commentsOn UURING: EKRE tõusis toetuselt teiseks erakonnaks, Reformierakond langeb

 • Avatar
  Leo Viller

  Väga naljakas – rehvide ja jestidvesti summaarne reiting on pidevalt umbes 40%. Grupp seltsimehi on andnud kõva käsu

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Loodan et see Isamaa erakond võimalikult ruttu Eesti poliitikast kaob, täiesti mõtetu cucservatiivide partei mis on juute täis ja mis propageerib avatud rahvuslust ning võtab EKRE hääli ära. Keegi Isamaast ütles et neid eristab EKRE-st see et kui mustanahaline laulupeol laulab siis EKRE on vihane aga nemad õnnelikud. ISAMAA=VALGE RASSI VAENLASED!

 • Avatar

  “”Emor: Reformierakond juhib, kuid vahe teistega väheneb”” Sellise pealkirja pani uudisele toimrtaja URMET KOOK. Tundub, et seltsimees Kook pole käinud piisavalt ajakirjandust ja uudiste tegemist õppimas(vaatamata Marju Lauristini õpilaseks olemisele). Nimelt ei saaks selle uudise päises ilma lühendita EKRE, kelle populaarsus kasvas märgiliselt(üle pika aja teine koht ja ka protsendi tõus). Aga kas te kujutate reformierakonnameelset Urmet Kooki kunagi hõiskamas – “Yes EKRE populaarsus rahva seas kasvas märgatavalt!”. Lisaks püüavad kõik portaalid vähendada EKRE ja Jüri Ratase populaarsuse tõusu erakorralise olukorra esiletõstmisega a la nendegi tõus on erakorraline ja ajutine…

 • Avatar

  Elagu Eestimeelsed! Elagu Eesti Vabariik!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused