UURING: Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvab, IRL-il ja Keskerakonnal kahaneb

Eesti,
- Updated
EKRE fraktsioon
EKRE fraktsioon

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, siis valiks Keskerakonda ja Reformierakonda võrdselt 22, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) ja Vabaerakonda võrdselt 16, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 13 ning Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuus protsenti küsitletutest.

Uuringu tulemustest selgub, et võrreldes eelmise aasta detsembriga on väikeses languses Keskerakonna ja IRL-i ning väikeses tõusus EKRE reiting, ülejäänud erakondade reitingud ei muutunud oluliselt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonna toetus on võrreldes möödunud aasta detsembris läbi viidud uuringuga langenud kolme ning Reformierakonna reiting tõusnud ühe protsendipunkti võrra.

SDE reiting on jäänud samaks ning Vabaerakonna toetus tõusnud ühe protsendipunkti võrra.

EKRE populaarsus tõusis detsembriga võrreldes kahe ning IRL-i reiting langes kahe protsendipunkti võrra.

Parlamenti mittekuuluvatest erakondadest tõstsid rohelised toetust ühe protsendipunkti võrra kahelt protsendilt kolmele. Iseseisvuspartei ning Rahva Ühtsuse Erakonna toetus püsis tasemel üks protsent ning muude, sealhulgas üksikkandidaatide toetus langes ühe protsendipunkti võrra nullile.

Valitsuskoalitsiooni toetus langes veebruaris detsembriga võrreldes ühe protsendipunkti võrra 44 protsendile.

Reitinguprotsendid on näidatud nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Selline andmete esitamine võimaldab näha erakondade võimalikku osakaalu riigikogus, kui valimised oleks toimunud uuringu küsitlusperioodil.

Veebruaris oli “ei oska öelda” osakaal 24 protsenti, mida on kümne protsendipunkti võrra rohkem kui detsembris.

Kokku küsitles TNS Emor 25. jaanuarist 17. veebruarini vastajate kodudes ja veebiintervjuude teel 1592 valimisealist inimest vanuses 18-74 aastat.

Erakondaded toetuse uuringuid viib ERRi tellimusel läbi ka AS Turu-uuringud, mis näitas Konservatiivsele Rahvaerakonnale viimati 12% suurust toetust.

BNS

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused