UURING: Rahva toetus valitsuskoalitsioonile langeb, IRL kukkus alla künnise

Eesti,
- Updated

Valitsuskoalitsiooni toetus on mulluselt 52-lt protsendilt kukkunud 45 protsendile tänavu aprillis, selgus uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust. Ühtlasi on praegune summaarne toetus valitsuskoalitsioonile kahe protsendipunkti võrra madalam kui märtsis.

“Eriti madal on see summaarne reiting maa-asulates, kus on kaheks selgeks liidriks opositsioonierakonnad – Reformierakond ja EKRE. Maaelanikkond ootaks valitsuselt nähtavasti enam konservatiivsemat ja vähem hinnatõuse soodustavat poliitikat,” rääkis Voog.

Praeguse koalitsiooniga on tema sõnul rohkem rahul suurte linnade elanikud. “Kõige enam võiksid rahul olla praeguse valitsusega mitte-eestlased, kelle hulgas koalitsiooni summaarne reiting on peaaegu 90 protsenti,” ütles ta.

Valitsuskoalitsiooni kuuluva Isamaa ja Res Publica Liidu toetus langes aprillis alla valimiskünnise ehk 5 protsendi. IRL-i toetas aprillis 4,7 protsenti, Vabaerakonda 11,2, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 14,1 ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 15,4 protsenti, Keskerakonda 24,8 ja Reformierakonda 24,5 protsenti küsitletutest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas peab IRL-i toetuse olulise kukkumise põhjuseks osalemist vasakpoolses valitsuses, kus nad pole suutnud hoida rahvuslikku joont.

BNS – UU

Foto: Scanpix

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused