Uuring: sügisene koroonalaine on suuresti pärit välismaalt

Eesti,
“Ma tulen tagasi!”

ERR-i uudis sellest, et koroonaviirus jõudis sel sügisel Eestisse peamiselt välismaalt, seostub värske BNS-i uudisega sellest, kuidas Võrumaa ettevõttes töötas 32 registreerimata välismaalast, neist neli viibis Eestis ebaseaduslikult.

“Eesti levib praegu sedavõrd palju erinevaid SARS-Cov-2 variante, et nende genotüübiline mitmekesisus on võrreldav terve Euroopa omaga. Uut koroonaviirust toodi talve lähenedes Eestisse sisse mitmetel kordadel ja erinevatest lähtekohtadest, nähtub värskest analüüsist,” kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eestis on tõenäoliselt tegu viiruse teise lainega. Sügisesed kolded on põhjustatud uutest sissetoodud viirustest,” selgitas Tartu Ülikooli meditsiinilise viroloogia vanemteadur Radko Avi, kes tõi välja seose Ukrainast tulnud liinibussi ja Nõos tekkinud kolde vahel.

Pandeemia vastu võitlemisel on riigipiiride suletusel oma roll, kuid kõikvõimalikud “avatuse” pooldajad on ikka üritanud oma erahuvides välismaalasi sisse lubada. Suvel olid sellisteks maasikakasvatajad, kelle esimene ja ainus erilend tõi endaga kaasa kolm koroonahaiget ukrainlast. Ka ülikoolid soovisid koroonaohtlikest riikidest tudengeid Eestisse lubada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused