Uuring: tippjuhtide hinnang valitsuse tööle on langenud

Eesti,
- Updated
©UU
Kaja Kallasele on valitsuse vahetus nagu mööbli asendamine – ühed välja, teised sisse. Pilt on illustratiivne.

Ärinõustamisettevõtte PwC poolt läbi viidud Balti tippjuhtide uuringust selgus, et viimase aastaga on tegevjuhtide positiivne hinnang Eesti valitsusele tõusnud vaid maksukeskkonna konkurentsivõime suurendamise osas, hinnangud teistele tegevustele on kas jäänud samaks või langenud.

“Kui eelmisel aastal olid tippjuhtide hinnangud valitsuse tegevuse tõhususele praktiliselt kõigis kategooriates paranenud, siis sel korral on pilt veidi teine,” tõdes PwC Eesti juhtivpartner Teet Tender pressiteates.

Ta tõi välja, et eelmise aastaga võrreldes on enim langenud riigihalduse kulude vähendamise ning riigikaitse ja julgeoleku valdkondade tõhususe hinnangud, vastavalt 18 protsenti ja 13 protsenti.

“Ka COVID-19 kriisi haldamisel oli Eesti valitsuse edukus tegevjuhtide hinnangul pigem keskmisel tasemel – parem kui Läti tippjuhtide hinnang oma valitsusele ja kehvem kui Leedu oma,” märkis Tender.

Kõige positiivsemalt hindasid Eesti tippjuhid valitsuse poolt sobivate meetmete kasutamist haiguspuhangu kontrollimiseks – 31 protsenti pidasid rakendatud meetmeid tõhusateks. Samas polnud 57 protsenti tegevjuhtidest rahul meetmete õigeaegse rakendamise ja meetmete selgitamise edukusega – 67 protsenti vastanutest pidasid selgitustööd ebatõhusaks. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused