Uuring: vaid 7 protsenti inimesi soovib koroonameetmete leevendamist

Eesti,
©Uued Uudised
Inimesed käivad väljas peamiselt asjaajamiste tõttu. Pilt on illustratiivne.

Eesti elanikud toetavad järjest enam koroonaviiruse leviku pidurdamiseks kehtivaid meetmeid ning  nende leevendamist soovib vaid 7 protsenti, selgub Turu-uuringute AS-i tehtud värskest küsitlusest.

Nooremad inimesed on viiruse leviku takistamiseks hakanud varasemast rohkem pingutama, kuid kodus püsivate inimeste hulk on samas langenud. Eesti elanike toetus kehtivatele meetmetele on tõusnud 54 protsendini, toetus meetmete karmistamisele jätkuvalt langeb ja on nüüd 37 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meetmete karmistamise toetus on suurem 40 protsendiga eestlaste, 50 protsendiga 15–25-aastaste noorte ning 53 protsendiga Viljandi- ja Võrumaa elanike seas. Vaid veerand Põlvamaa elanikest ja 28 protsenti idavirumaalastest toetab meetmete karmistamist.

81 protsenti elanikest peavad enda hinnangul meeles ja järgivad kõiki ametlikke juhiseid, 15 protsenti järgib enamust juhiseid, 2 protsenti vaid juhiseid, mis ei nõua pingutust, ning 2 protsenti ei tee midagi erilist.

Kõige hoolsamalt järgivad juhiseid Valga-, Saare- ja Läänemaa elanikud – vastavalt 95, 92 ja 86 protsenti –, vähem hoolsamad ollakse Rapla-, Põlva- ja Ida-Virumaal, vastaval 63, 72 ja 74 protsendiga.

30 protsenti elanikest pingutab võrreldes eelmise nädalaga veelgi rohkem, 68 protsenti käitub sama moodi kui eelmisel nädalal. Pingutusi on suurendanud eelkõige teistest rahvustest elanikud, maakondadest enim Võrumaa, Lääne-Virumaa ja Harjumaa elanikud. Esmakordselt on 35-aastaste ja nooremate inimeste seas rohkem pingutavate inimeste protsenti isegi veidi kõrgem (31) kui vanemate inimeste seas.

Tõnis Stamberg Turu-uuringute AS-ist ütles, et rõõmustavat trendimuutust tasub just noorte seas välja tuua, kes suhtuvad eriolukorra meetmetesse võrreldes eelmiste nädalatega tõsisemalt. Oluline on pingutus iga indiviidi tasandil.

Muret tekitav on see, et kodus püsivate inimeste hulk on langenud: 58 protsenti elanikest püsib kodus ja väljub vaid erandolukordades, mis tähendab 9-protsendist langust. Väljas liikumise peamisteks põhjusteks nimetab 64 protsenti endiselt tööülesandeid ja 57 protsenti värske õhu hingamist.

Rohkem väljas liikuvate inimeste seas on nende hulk, kes ei usu, et selline käitumine olukorda mõjutab, langenud eelmise nädalaga võrreldes 14 protsendilt üheksale

91 protsenti elanikest mõistab, et nende käitumine saab ära hoida lähedaste nakatumist, 82 protsenti tunneb muret, et keegi võib neid endale teadmata nakatada. Vastutustundlikumalt suhtuvad juhusliku nakkuse edasikandmisse vanemad inimesed, 15–24-aastased on märgatavalt vähem mures viirusesse nakatumise pärast.

58 protsenti elanikest tunnetab sissetuleku langust koroonaviirusega seotud olukorra tõttu. Mõju tajuvad tugevamalt teistest rahvustest, 35–49-aastased ja Võrumaa elanikud – vastavalt 69, 67 ja 73 protsenti.

Uuringus küsitleti telefoni ja veebi teel kokku 2039 Eesti elanikku kes olid 15-aastased ja vanemad. Uuringu tellis riigikantselei. (BNS)

3 commentsOn Uuring: vaid 7 protsenti inimesi soovib koroonameetmete leevendamist

 • Avatar

  See “koroona kriis” on kunstlikult ülesse puhutud maailma kontrolliva pangandusmaffia poolt oma kõikuma löönud positsiooni hoidmiseks.
  Kõikuma on selle löönud aga inimeste rahvusliku eneseteadvuse tõusu tõttu – laviini lükkas lahti Island, talle järgnes Ungari ja ka Eesti (hetkel ???).

 • Avatar

  Nuh, inimesed ei saa aru, et raha ei tule karbikesest. Hetkel tunneme me kõik vabadest päevadest rõõmu aga kui raha otsa saab ja töökohta enam ei ole ja homme ka ei ole ja 2 kuu pärast ka ei ole ja poole aasta pärast ka ei ole, siis läheb häda suureks. Meil on hetkel nagu 1939da aasta kevadel. Rahvas laulis ja tantsis ja ei saanud aru mis ajad on tulemas.

  • Avatar

   Kes sul siin laulab tont? Kui oled nii julge siis mine Saaremaale, korja see viirus üles, põe läbi ja mine tööle tagasi, saad teiste ees suure eelise nii.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused