Uuringufirmade kokku klopsitud reitinguid ja teleküsitlused on nagu öö ja päev

Rubriik Eesti On
- Updated
©Kuvatõmmis
TV3 vaatajaküsitlus.

Uuringufirmad klopsivad kokku reitinguid, millest veerandit uskudes oled poolega petta saanud – neist ilmneb alati kallutatust ja tõlgendust vastavalt oma tahtele.

EKRE ja Isamaa kolmikliitu toetab 24 protsenti küsitlusele vastanutest. 30 protsenti eelistaks hoopis Reformierakonna, SDE ja Isamaa koalitsiooni ning 29 protsenti Reformierakonna ja Keskerakonna liitu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Seega võib öelda, et sisuliselt 59 protsenti inimestest eelistaks võimuliitu, kus oleks Reformierakond. Keskerakonda sisaldavad koalitsioonivariandid saaksid toetust kokku 53 protsendilt, Isamaad sisaldavad variandid 54 protsendilt küsitlusele vastanutelt,” väidavad uuringu tegijad.

Mis loogikaga lüüakse need arvud kokku? Inimeste protsent, kes toetavad Reformierakonda mistahes koalitsioonis, jääb ju iga variandi puhul samaks. Kuidas saab lüüa kokku vana lilla võimuliidu ja kahe suurima partei uue eeldatava liidu toetused Reformierakonna kontekstis ja väita, et 59% inimestest toetavad igal juhul oravate võimulolekut?

Ega tegu ole ju täiesti uute, eelmist varianti mitte toetanud inimestega, vaid nendesamadega, kes toetaksid RE-d mistahes koalitsioonis, ning nemad saavad topeltesindatud!

Eriline on BNS-i vahendatud uudise puhul ka see, et peamiseks autoriteediks on saanud Yana Toom, kelle arvamus on täiesti loo esiplaanil.

Uued Uudised avalikustavad vastukaaluks hoopis kolm uuringutulemust TV3-lt.

Mõistagi on telekanalite küsitlus täiesti teistsuguse taustaga, kuid erinevused on liiga suured, et uskuda uuringufirmasid – ega siis telet ainult EKRE toetajad vaata!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused