Uus valitsus hakkab alles nüüd eelmise valitsuse poolt turismiettevõtetele eraldatud toetusraha välja maksma

Rubriik Eesti, Majandus On
©UU
Tallinna vanalinn

Uus valitsus pole siiani midagi koroonakriisis kannatavate turismiettevõtete heaks teinud, alles nüüd asutakse eelmise valitsuse poolt mullu kokku lepitud toetusraha välja maksma.

Äsja välja kuulutatud turismi abimeede oli valitsuses juba 2020. detsembri alguses heaks kiidetud. Nüüd tuleb minister Andres Sutt sellega lagedale nagu mingi kangelane, seda kõike pärast mitut kuud venitamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt saadeti välja teade, et “vastavalt valitsuse otsusele, hakkab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alates 29. märtsist pakkuma otsetoetusi majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele ning 30. märtsist reisi- ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjatele. Taotlusvoorud jäävad avatuks kuni 8. aprillini.

„Märtsikuu algul otsustasime sektori tagasiside põhjal toetusskeemi tingimusi muuta, et abi jõuaks just nendeni, kes seda kõige enam vajavad. Nüüd on olemas ka riigiabiluba ja EAS saab taotlusvooru avada,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt pärast mitut kuud venitamist, kuigi oleks võinud seda juba ammu teha, sest just turismiettevõtjad on suurimad kannatajad.

Tegemist on voorulise taotlemisega, mis tähendab, et taotlusi saab esitada kogu perioodi jooksul. Taotluse esitamise järjekord ei ole toetuse saamisel määrav ehk selle toetuse puhul ei kehti põhimõte „kes ees, see mees“.

Majutusettevõtjate sihtgrupis on toetuse maksimaalne summa 180 000 eurot, reisikorraldaja ja transpordiettevõtja sihtgrupis ning Tallinna vanalinna toitlustusettevõtja sihtgrupis 80 000 eurot ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjate sihtgrupis on maksimaalne toetuse summa 60 000 eurot.

Vastavalt eelmise valitsuse eraldusotsusele on toetusvooru maht kokku 9,7 miljonit eurot.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused