“Uustulnuk” Tanel Kiik sai EKRE “tšakraid avades” meediapildis särada

Eesti,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Me kolmekesi tuleme – Tanel Kiik, Jüri Ratas ja Jean-Claude Juncker.

EKRE annab valimiskampaanias oma oponentidele olulisi plusspunkte – ka hallid hiired-rotid saavad rahvuskonservatiive sarjates pildile, nagu ka peaministri nõunik Tanel Kiik.

Kui lugeda peaministri nõuniku Tanel Kiige uustulnuka-intervjuud ERR-is, siis tundub, et Keskerakonnas on taas üks Priit Toobal esile tulnud – 29-aastane noor mees Tanel, kes juba 2007. aasta veebruaris kirjutas Eesti Päevalehe veebiportaalis pronkssõdurist ja sõnas, et monumentidega võitlemine ei tule kasuks kellelegi peale Putini, peab ennast piisavalt targaks, et õpetada Eestile “tõelise” poliitika ajamist.

Võib-olla alustaks nõunik sellest, et õpetaks peaministri inimestega korralikult suhtlema – Jüri Ratase käitumine valitsuse infotundides on saanud juba sedavõrd kurikuulsaks, et selle kohta on isegi mäng, kus saab esitada suvalise küsimuse ja tagasisidena tuleb vastavasisuline ümmargune vastus. Või siis võiks nõunik peaministri asemel ise rändepakti-vastaseid allkirju EKRE ruumidest ära tooma hiilida.

Mõistagi ründab Kiik intervjuus aktiivselt EKRE-t, öeldes intervjuus: “EKRE eesmärk oli ÜRO ränderaamistiku vastasusega rõhutada enda positsiooni massimmigratsiooni ja pagulaskvootide vastase erakonnana, kuid Eestis pole tegelikult ühtegi erakonda, kes massimmigratsiooni või kohustuslikke kvoote toetaks.”

Jah, peale sotside ei väida otseselt keegi, et Eesti peaks migrantidele avatud olema. Oluliseks võib pidada hoopis tegusid – Keskerakonna valitsemisajal vallandus slaavi migratsioon, mis tõi ainuüksi eelmise aastaga siia 22 000 töölist, kes ilmselt siia pikemaks ajaks (kui mitte alatiseks) ka jäävad ja töökeskkonna venekeelseks muudavad. Eelmiselt aastal suurenes ainuüksi nigeerlaste kogukond Eesti 38%, 435 inimeselt 600 inimesele. Kui see pole massiimmigratsioon, härra nõunik, siis mis see on?

“Kui liitume ÜRO ränderaamistikuga, tuleb Eestisse kohe seitse miljonit pagulast. Selliseid absurdsusi lubas endale üks erakond, EKRE, ja selline valehirmutamine on osutunud nende poliitiliseks käekirjaks,” väidab Kiik. EKRE pole öelnud, et Eestisse tuleb kohe 7 miljonit pagulast, vaid see on Euroopa Liidu pagulasvõimekuse hinnang – konsultatsioonifirma Ramboll poolt 2010. aastal Euroopa pagulasfondi tellimusel koostatud uuringust tuleb välja, et Eesti suhteliselt hõredat asustust arvestades mahuks lisaks kokku 7,6 miljonit pagulast.

Euroopa Liidu pagulasvõimekuse uuringu 6. punktis on öeldud muu hulgas järgmist: “Alustame väikeste arvudega, et muuta kõigile inimestele ümberpaigutus arusaadavaks ja üldsusele vastuvõetavaks. Euroopas töötavad eksperdid muretsevad, et üldsus ei nõustu ümberpaigutamisega, mis on tingitud peamiselt migrantide suurest kogusest ja rahval on hirm – see toob ettepaneku, et kõik ümberpaigutamisprogrammid peaksid algama suhteliselt väikeste arvudega.”

Et Eestis on massiimmigratsiooniks juba põhi olemas, seda näitab alles hiljuti avaldatud uurimus, mille järgi elab Eestis 144 riigi kodanikke ning möödunud aastal tõusid Nigeeria ja India kogukonnad üle 500-liikmelisteks. Tuhandet inimest peetakse sobivaks vundamendiks, millele hakkavad kiiresti kerkima suured migrantide kogukonnad – selliseid kogukondi on Eestis üle kümne, ja kui EL-i riikide puhul pole massilist sisserännet karta, siis Kolmandast maailmast tulijatele on “omade” kogukonna olemasolu sihtriigis ülitähtis, mis lubab neil kiiresti kasvama hakata. Seega, härra Kiik, teie keskerakondlik (ja varem RE) valitsus on massiimmigratsioonile juba tegudes aluse pannud!

“Aga rahva enamuse jaoks on nad näidanud end mitte kõige sobivama jõuna, viimases uuringus välistab nende toetamise 48 protsenti,” väidab Kiik. Nojah, 48% enamust ja 52% vähemust jäägu Kiige matemaatiliste teadmiste arvele, kuid ilmselt pole EKRE vastastel enam mingeid arve rahvuskonservatiivide vastu kasutada, kui seda ühte, EKRE välistajaid.

Mõistagi ei saa Kiik üle ega ümber Tarandi kaitsmisest. “EKRE juhtivad poliitikud on asunud korraldama ja õigustama vägivaldseid meeleavaldusi,” väidab Kiik. Kas EKRE kutsus korralduslikult Tarandi laamendama? Nagu kõik kartellipoliitikud, nõuab ka Kiik, et vabandama peaks provokaatori eemaldajad, mitte vahejuhtumi korraldajad.

Peaministri nõunik teatab EKRE valimisprogrammi kohta, et see olevat ühekordne ja edukas satiir. Kas see on keskerakondliku ideoloogiatöötaja arvamus? Kui see on analüüs, siis peaks ikka rääkima, mis selles valesti on, sest jamaks võib kõigi lugejate ees nimetada mistahes dokumenti ja seda vaid seetõttu, et selle koostaja ei meeldi.

Kiige tõsiseltvõetavuse paneb proovile reporteri küsimus: “Kas tõesti on võimalik saada 20 protsenti toetust ainult pagulashirmu ja kooseluseadusega?” ja nõuniku vastus: ” Ma ei näe neil muid teemasid.” Ning lõpetuseks väidab Kiik: “EKRE ei ole seni olnud pärisprobleemide lahendaja ega saa see olema ka vähemalt nähtavas tulevikus.”

Kuidas lahendaks “pärisprobleeme” erakond, kellel on 7 kohta parlamendis, kui tema vastu on terve kartellimaastik? Aga tegelikult lahendas EKRE rändepakti probleemi nii, et ei lubanud seda salaja läbi suruda ning sundis erinevad poliitilised jõud ennast selles küsimuses paljastama! EKRE taob kogu aeg Danske afääri, lubamata sel hääbuda olekusse “noh, juhtus!” – selliseid näiteid on palju, aga pole mõtet seda keskerakondlasele selgitada.

Mis puutub Tanel Kiike, siis tema sai jällegi võimaluse ennast EKRE kaudu pilti tuua. Peavoolumeedias ei mööda enam päevagi, kui neid nelja tähte näha poleks – aga tänud tasuta reklaami eest!

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused