Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uute Uudiste küsitlust tabas küberrünnak! Pole välistatud, et rünnaku taga on Delfi

-
07.03.2023
Eestis teeb absurdseid faktikontrolle kõige kallutatum meediakanal.
© UU

Pärast Riigikogu valimisi tabas Uute Uudiste portaali küsitlust  küberrünnak. Küsimusele, kas valimised olid ausad, saabus mõne tunniga üle 6000 vastuse, neist üle 5000 vastas sellele küsimusele jaatavalt, ehkki üldiselt on teada, mida portaali põhilugejad e-hääletamise läbipaistvusest arvavad.

Põhikahtlus tekkis aga sellest, et tavaliselt ei tule terve nädalaga kõikide vastuste peale kokkugi nii palju vastajaid, nagu nüüd mõne tunniga.

See anomaalia viis mõttele, et rünnaku taga on mingid liberaalsed jõud, kes püüavad vastajaid mõjutada. Sellele saime peagi kinnitust, sest pärast rünnaku avastamist panime küsitluse uuesti püsti, mis kahtlasel kombel äratas koheselt ekrevaenuliku Delfi tähelepanu, kes avaldas kirjutise pealkirjaga „E-häälte võltsimisest rääkiv EKRE muudab enda portaalis arvamusküsitluse tulemusi“.

Selline eriline tähelepanu meie rutiinse rubriigi vastu paneb kahtlustama, kas küsitlust püüdsid oma vastustega mõjutada Delfi enda trollid. Ja kui nii, siis kas nad tegid seda et e-valimustel teistest ebaproportsionaalselt rohkem hääli saanud Reformierakonna mahitusel ja kaasabil?

Olgu sellega, kuidas on, aga igatahes on see rünnak labane näide sellest, kuidas internetis saab faktide ja arvamustega manipuleerida. Olgu selleks küsitlused või valimised.

 

Uued Uudised