Uute Uudiste lugude kommenteerijatele: me ei tsenseeri, varuge lihtsalt kannatust!

Eesti,
©UU
Portaal Uued Uudised

Viimasel ajal on sagenenud vihased kirjad Uute Uudiste toimetusele, kus kaevatakse selle üle, et kirjutatud kommentaar läks küll loo alla, kuid hetk hiljem pole enam leitav – inimesed usuvad, et toimetus tsenseerib EKRE kritiseerijad.

Tegelikult ilmub enamik kommentaare lugude all nähtavale pärast seda, kui meie moderaator on need heaks kiitnud. Selline eelnev ülevaatus on hädavajalik, kuna paljude asjalike kommentaaride sekka ilmub ka spämmi, ropendamist ja igasuguse selgituseta pahatahtlikku sõimu.

Uutel Uudistel ei ole 24/7 moderaatoreid, selle töö teevad ära toimetuse inimesed põhitöö kõrvalt. Kuna meie inimesed tahavad õhtutundidel ja nädalavahetustel puhata, siis toimub modereerimine sageli kord kuni kolm korda päevas, ja seejärel ilmuvad kommentaarid nähtavale. Kuna on puhkuste aeg ja toimetuse üksikud inimesed on väga hõivatud, võivad vahed modereerimiste vahel olla pikad – eriti õhtutundidel, mil inimesed on aktiivselt internetis, meie töötajad aga soovivad päevatööst lõõgastuda. Siis võib avalikustamine hommiku peale jääda.

Uued Uudised paluvad kommentaatoritel varuda kannatust, sest toimetuse võimalused on piiratud. Põhjuseta ei jää ilmumata ükski arvamusavaldus. Küll aga palub toimetus arvestada, et tegu on EKRE rahastatava ja rahvuskonservatiivset maailmavaadet kajastava portaali, mitte nn sõltumatu ajakirjandusega.

See tähendab, et kui kritiseeritakse EKRE-t ja tema poliitikat, siis palume ka viidata sellele, mida on erakond valesti teinud ja mida võiks tegelikult teha. Meie poliitikuid lihtsalt sõimata (“Helme on rassist”) või oma maailmavaatelist viha rahvuskonservatiivide vastu meie endi rahastatavatel veergudel välja valada me ei luba – me kaitseme omi inimesi labase sõimu eest.

Kohti, kus EKRE-t sõimata saab ja see kahel käel heaks kiidetakse, on Eesti meediamaastikul küllaga. Meie portaalis olgu kriitika konstruktiivne, ja hetkeemotsioonide väljavalamist (“Enam ma EKRE-t ei vali!”) ootaks ruumi kokkuhoiu mõttes vähem.

Meile on tehtud palju ettepanekuid, kuidas oma tööd paremaks muuta ja tänud selle eest. Uute Uudiste toimetus tegutseb paraku oma võimaluste piirides, paljut me tahaksime teistmoodi teha, aga see pole esialgu võimalik.

Ja lõpuks üks kommentaar: “Pange oma toimetus paremini tööle, teil peaks praegu võimuparteina raha küllalt olema!” Ei ole, sest EKRE pole Reformierakond.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused