Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VAATA I Henn Põlluaas Postimehe debatil: Euroopa ei ole massimigratsioonist midagi õppinud

-
24.05.2024
Henn Põlluaas
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaat Euroopa Parlamendi valimistel Henn Põlluaas ütles tänasel Postimehe debatil, et Euroopa ei ole massimigratsioonist midagi õppinud.

Tallinnas Postimehe majas peetud debatil olid teemaks Euroopa Liidu rahvastik ja migratsioon, kas uustulnukad võtavad omaks siinsed kombed ja kultuuri; mis on euroopalik eluviis ja kuidas tagada selle kestvus.

Lisaks Põlluaasale olid kohal Sven Mikser (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Jüri Ratas (Isamaa), Liisa Pakosta (Eesti 200), Lavly Perling (Parempoolsed) ja Marko Mihkelson (Reformierakond).

Henn Põlluaas:

*Euroopa ei ole lihtsalt nimi kaardil. Kristlus ja väärtused on ühendanud rahvaid viimased 2000 aastat. Oleme olukorras, kus selle kaitseks ja majanduskoostöö ja vaba liikumise edendamiseks on loodud Euroopa Liit, mis on loodud nendel samadel eeldustel. Täna me näeme neid ohte Euroopa väärtustele erinevatest suundadest. Suureks probleemiks on ka Euroopa Liidu liikumine euroföderatsiooni poole. Need ohud on reaalsed ja nendega peab tegelema.

*Euroopa ei ole massimigratsioonist midagi õppinud. Eesti piirid on lahti. Euroopa Vahemerelt migrante sisse, selle asemel et neid tagasi viia. Võimalused migratsiooni lõpetamiseks on olemas. Meil on terve hulk ringkondi, kes leiavad, et illegaalne immigratsioon oleks kui inimõigus. Eesti peaks olema radikaalselt järsult vastu immigrantide jagamise vastu. Meil on kolmandik elanikkonnast välispäritolu. Meil on tulnud iga aasta 7000-8000 migranti ja ma ei räägi siin ukrainlastest. Me jääme oma kodumaal vähemusrahvaks ja me peame seisma selle eest, et seda ei juhtuks. Ka kapo on öelnud, et meie islami kogukond on kasvanud oluliselt – küsimus ei ole kas terrorirünnak tuleb, vaid millal.

*Kui küsimus on euroopalikes väärtustes, siis homokultuur ja homoabielud ei ole euroopalikud väärtused. Tahan lükata ümber Marko Mihkelsoni demagoogia – meie lõunapiir on lahti ja me ei tea kui palju sealt inimesi tuleb. Ligi 100 000 põgenikku on öelnud, et jäävad Eestisse ja me teame, et umbes 80 protsenti neist on vene päritolu. On ka desertööre, kes peaksid võitlema oma kodumaal. Meile ei tule õpetajad ega tuumafüüsikud, vaid inimesed, kes vaevu oskavad lugeda.

 

Vaata siit:

https://tv.postimees.ee/8024443/postimehe-eurodebatt-2024-kui-kaua-pusib-euroopalik-eluviis