Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vaata ja imesta: Reformierakonna poliitik ilmus parlamenti, nagu läheks kasvuhoonest kurke tooma

-
15.06.2021
Varem on Yoko Alender käinud Riigikogus ringi suusamütsiga
© UU

Alles pühapäevasel Riigikogu istungil tuli kõneks rahvasaadikute riietus, kui reformierakondlane Yoko Alender ilmus täna ilma mingisugusegi piinlikkusetundeta parlamenti T-särgis ja mööbliriidest lühikeste pükstega, lakitud kingad olid siiski jalga jäänud. Võimalik, et ta läks peenrale sibulate järele, kuid otsustas poole tee peal ka töölt läbi astuda.

Riigikogu aseesimees Martin Helme (EKRE) juhti pühapäeva pärastlõunal saadikute tähelepanu Riigikogu liikmete heale tavale, et mehed peaksid kandma lipsu ja ülikonda, mida suvisel pühapäeval saalis märgata ei olnud.

Selle peale kostis Reformierakonna veteranüpoliitik Jürgen Ligi: “Ma soovitan mitte avada sellist diskussiooni. Ja võin teile öelda, et pool tundi tagasi helistas mulle üks valija samadel ainetel ja ma pidin kaitsma teie fraktsiooni liiget just nimelt riietuse teemal. See on vaba. Ma praegu ei mõtle seda välja, võin teile telefoninumbri anda. Ärge selliseid märkusi tehke, suveaeg, igaüks valib endale riided ise.“ Jutt käis Moonika Helme soliidsest punasest jakist.

Selle peale vastas Martin Helme: „No, ma ei teinud vahet fraktsioonidel. Ma arvan, et mul on sama palju ettepanekuid, ükskõik kas ta on vasakul, paremal või keskel, siin fraktsioonis, aga meie hea tava on meil lausa kirjalikult kinnitatud ja Riigikogu istungi juhatajal on mitte ainult õigus, vaid kohustus juhtida sellistele asjadele tähelepanu.“

Ja polnud vaja paari päevagi, et valitsuserakonna liige ilmuks saali just selliselt, nagu pildil näha. Põrgusse need kinnitatud eeskirjad. Suvine aeg! Talvel käis Alender Riigikogu saalis ja koridorides ringi suusamütsis.