Vaba Rahva Laul paneb sumedal augustiõhtul Paide Vallimäe eestlaslikest lauludest kajama

Laulupidu TallinnasLaulupidu Tallinnas

Paide Vallimäel toimub augusti lõpus Vaba Rahva Laul – isamaaline laulupidu, mida saarlane Ülo Kannisto korraldab Eesti taasiseseisvumise tähistamiseks juba seitsmendat korda.

See üritus väärib tähelepanu juba seetõttu, et korraldaja on välistanud kõik multikultuursed ja internatsionaalsed uuendused ja rõhub vaid rahvuslikule muusikale.

“Mulle tundub, et Eesti taasiseseisvumispäeva ei tähistata piisavalt. Kui Eesti ülemnõukogu poleks 1991. aasta 20. augustil iseseisvust välja kuulutanud, oleksime olnud jätkuvalt Venemaa osa ja võite ise arvata, mis elu elaksime,” ütles peakorraldaja Kannisto ajalehele Meie Maa. “Ühtlasi väärtustame selliste laulupidudega Eestimaad, eesti rahvast, eesti keelt ja ilusaid laule ilusas eesti keeles. Et igal aastal ühes ja samas kohas peetav üritus võib lõpuks rutiinseks minna, siis korraldan seda erinevates Eesti paikades – nii tuleb laulupidu rahvale lähemale.”

Paljude kooride koosseisus on juba praegu osalema registreerunud enam kui 1500 lauljat. Lisaks neile astuvad Vaba Rahva Laulul üles Marko Matvere, Siiri Sisask, Koit Toome, Nele-Liis Vaiksoo, Boris Lehtlaan, Valter Soosalu, Oliver Leppik ja Renate. Lauljaid saadab Urmas Lattikase ansambel, koore dirigeerib Lauri Breede ja pidu juhib Veikko Täär, kirjutab Meie Maa.

Kannisto kinnitusel on Vaba Rahva Laulu kulud üsnagi suured ja märkimisväärsed summad veel vajaka, nii et isamaaliselt mõtlevate ettevõtjate ja teistegi panus on väga oodatud. Kel missioonitunnet üritust toetada, on oodatud korraldajatega ühendust võtma.

Möödunud aastal toimus Vaba Rahva Laul Põlvamaal Intsikurmu laululaval. Tänavu leiab rahvalik üritus aset 19. augustil.

Kommentaarid