Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vabaerakond arutas Kirsbergi väljaheitmist

06.10.2015
kirsberg

Vabaerakonnas on kaalutud oma immigratsiooniteemaliste sõnavõttudega tähelepanu pälvinud liikme Georg Kirsbergi väljaviskamist, tunnistas erakonna tegevjuht Margus Maidla.

“Kuigi oletan, et härra Kirsbergi toetus erakonna sees on kaduvväike, ei hakka teda sellepärast ka keegi välja viskama, kuigi tõele au andes on see jutuks olnud,” ütles Maidla teisipäeval BNS-le, kommenteerides Kirsbergi viimast blogipostitust.

“Vao põleng oli selles osas erakordne, et sellele järgnenud poliitikute poolne kajastus oli suurem kui 9/11 või mis iganes muu tervet maailma raputanud sündmuse puhul,” kirjutas Kirsberg nädalavahetusel avaldatud postituses, kritiseerides Eesti poliitilise juhtkonna jõulist reaktsiooni süütamisele. “Esiteks olgu kohe ära öeldud, et käesolev süütamine ei olnud üllatus ega jää ka viimaseks, vaid oli algus pikas vihakuritegude reas,” lisas Kirsberg samas.

“Kust jookseb piir tsensuuri kehtestamise ja inimese väljendusvabaduse piiramise vahel, nii, et see ei hakka demokraatiat piirama,” küsis Maidla Kirsbergi postitust kommenteerides. “Vähemalt kahe erakonna – IRL-i ja Keskerakonna – sisedemokraatia hakkas käima mööda allakäigutreppi, kui mindi üle piiri sisemise väljendusvabaduse piiramisega ning inimeste arvamusvabaduse pärssimisega,” leidis Maidla ning lisas, et kõigis Eesti erakondades on “arvestatavad eriarvajad”.

“Minu arust ei ole härra Kirsberg suutnud piisavalt adekvaatset olukorra kaardistamist läbi viia ja selliselt peabki sellesse suhtuma,” kommenteers Vabaerakonna tegevjuht erakonnaliikme Kirsbergi seisukohavõttu.

Kirsberg tunnistas teisipäeval BNS-le, et pole enda väljaviskamise mõttest kuulnudki. “Mind pole antud isegi mitte erakonna aukohtusse,” rääkis Kirsberg. Ta tunnistas, et Vabaerakonna juhatuses on olnud emotsionaalseid arvamusvahetusi, kuid keegi pole tema seisukohti faktide toel ümber lükanud.

Kirsberg rõhutas ka, et tal on erakonnas ka rohkesti toetajaid. “Minuga on võtnud ühendust ka inimesed, keda ma isiklikult ei tunne ning on avaldanud mulle toetust, et julgen tõe välja öelda,” lisas Kirsberg. “Kui mind ka hakatakse välja viskama, siis see tekitaks erakonnas kindlasti rahutust ning Vabaerakonna juhatus ei tahaks sellega riskida,” rääkis Kirsberg.

Kirsberg lisas, et nädalavahetusel toimub Viljandimaal Lahmusel Vabaerakonna esinduskogu koosolek ning teda on palutud sellel pidama ettekannet pagulaste teemal.

Samas avaldas ka Vabaerakonna tegevjuht Maidla toetust Kirsbergi seisukohale, et Vao süütamise süü omistati laiemalt pagulaste vastuvõtu vastastele. “Näiteks mitmel juhul osundab Kirsberg liiga üleforsseeritud tähelepanule ja sellele, et tervet Eesti rahvast taheti antud süütamisjuhtumi tõttu panna ennast süüdlasena tundma, see ei ole õige lähenemine. Oma igapäevast leiba teeniv Eesti inimene ei pea ennast süüdlasena tundma, et keegi ksenofoobne inimene ennast pagulaskeskuse süütamisega välja elas, mis on üheselt taunimist väärt tegevus ja sellega peaksid tegelema kompetentsed organid,” rääkis ta.

Maidla rõhutas, et Vabaerakonna seisukoht Vao pagulaskeskuses süütamisse on täiesti üheselt tauniv.