Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vabaerakond sai lõpuks aru, et ilma põhimõteta on raske jätkata?

-
30.03.2017
Laadime sisu...

Vabaerakond, kes nimetab ennast ise inimesekeskseks erakonnaks ja kutsub teisi kitsarinnalisteks parteideks, on ometi hakanud oma seisukohti üle vaatama ja tõsisemalt tegelema programmi, distsipliini ja organisatsiooni küsimustega.

Nirud reitingud, seisukohtade puudumine olulistes küsimustes ja nõrk organisatsioon, mille tõttu tuli loobuda ka oma nime all osalemisest KOV valimistel, on sundinud Vabaerakonda asjadega senisest tõsisemalt tegelema.

Kõigepealt heideti erakonnast välja viimast korduvalt mõnitanud Jevgeni Kristafoviš. Teine uudis oli see, et vabahärra Artur Talvik on üle pea kahe aasta mõtlemist ja kaalumist lõpuks otsustanud erakonna liikmeks hakata, sest muidu ei saa ta kandideerida erakonna juhiks.

Kolmas uudis tuli täna BNS-i vaheldusel ja käsitleb seda, et Vabaerakond on ette võtnud oma programmi uuendamise, milles ei rohkem ega vähem kui tahetakse võtta eesmärgiks Eesti ühiskonna põhiküsimuste ümbersõnastamise ja 21. sajandi kiirele arengule omaste lahenduste pakkumise.

Kas Vabaerakonna asjadest ka asja saab, peab näitama aeg. Meedias välja käidud alternatiiv liitumisest IRL-ga näib olevat ebaloogiline, sest just IRL- küljest murduski lahti Herkeli mõttekaaslaste tükk, mis hiljem oma partei tegi. Vaevalt tahetakse samasse ämbrisse tagasi astuda? Üldse on libreaalne konservatism ja avatud rahvuslus väga kahtlased põhimõtted, millega edasi liikuda.

UU