Vabaerakonna poolt ära põlatud Georg Kirsberg astus EKRE-sse

Eesti,
- Updated

Poliitkorrektsuse rikkumises süüdistatud ja oma seisukohavõttude tõttu tänavu juunis Vabaerakonnast välja heidetud Georg Kirsberg  astus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmeks, kirjutab Õhtuleht.

“Rassismisüüdistus ei oma tänapäeva Eestis ja Euroopas enam mitte mingit kaalu, sest sellega lajatavad vasakpoolsed kõigile, kes neile millegipärast ei meeldi,” ütles EKRE aseesimees Martin Helme selle kohta, et erakonda võeti vastu Vabaerakonnast välja heidetud Georg Kirsberg, kelle sotsiaalmeedia postitused olevat poliitiliselt ebakorrektselt e nö “rassistlikud”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul polnud Kirsbergil ühtegi sellist probleemi, mis EKRE põhikirja järgi oleks takistanud vastu võtmist. “Oleme poliitiliseks väljundiks just neile, kes on teistes poliitilistes jõududes pettunud, ” rääkis Helme.

Vabaerakonna juhatus arvas Kirsbergi erakonna liikmeskonnast välja, tuues põhjuseks erakonna mainet kahjustava tegevuse ning vastandumise Vabaerakonna väärtustele. 

Georg Kirsbergist saab EKRE Põhja-Tallinna ringkonna liige. Ringkonna esimehe Urmas Espenbergi sõnul on Kirsberg seni osalenud paaril üritusel, kuid suurem töö algab septembris. “Hetkel viibib Kirsberg Balkanil, kus tutvub sealsete riikide massiimmigratsioonivastaste meetmetega. Ürituse korraldajaks ei ole EKRE. Neoliberaalid ja uusmarksistid süüdistavad rassimis sageli neid, kes püüavad oma maad ja rahvast sissetungijate eest kaitsa. Hoopis selline sildistamine pole korrektne, pigem on tegu oma maa patriootidega” Lisaks Kirsbergile on Vabaerkonnast lahkumas veelgi liikmeid, kes väidavad, et maailmavaate puudumises vaevleval ning väikese nõrga organisatsiooniga erakonnal, pole karmides Eesti poliitikaoludes ei potentsiaali ega ka võimekust midagi olulist korda saata.

BNS-UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused