Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vabaerakonna poolt ära põlatud Georg Kirsberg astus EKRE-sse

09.08.2016
Vabaerakonna poolt ära põlatud Georg Kirsberg astus EKRE-sse

Poliitkorrektsuse rikkumises süüdistatud ja oma seisukohavõttude tõttu tänavu juunis Vabaerakonnast välja heidetud Georg Kirsberg  astus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmeks, kirjutab Õhtuleht.

“Rassismisüüdistus ei oma tänapäeva Eestis ja Euroopas enam mitte mingit kaalu, sest sellega lajatavad vasakpoolsed kõigile, kes neile millegipärast ei meeldi,” ütles EKRE aseesimees Martin Helme selle kohta, et erakonda võeti vastu Vabaerakonnast välja heidetud Georg Kirsberg, kelle sotsiaalmeedia postitused olevat poliitiliselt ebakorrektselt e nö “rassistlikud”.

Helme sõnul polnud Kirsbergil ühtegi sellist probleemi, mis EKRE põhikirja järgi oleks takistanud vastu võtmist. “Oleme poliitiliseks väljundiks just neile, kes on teistes poliitilistes jõududes pettunud, ” rääkis Helme.

Vabaerakonna juhatus arvas Kirsbergi erakonna liikmeskonnast välja, tuues põhjuseks erakonna mainet kahjustava tegevuse ning vastandumise Vabaerakonna väärtustele. 

Georg Kirsbergist saab EKRE Põhja-Tallinna ringkonna liige. Ringkonna esimehe Urmas Espenbergi sõnul on Kirsberg seni osalenud paaril üritusel, kuid suurem töö algab septembris. “Hetkel viibib Kirsberg Balkanil, kus tutvub sealsete riikide massiimmigratsioonivastaste meetmetega. Ürituse korraldajaks ei ole EKRE. Neoliberaalid ja uusmarksistid süüdistavad rassimis sageli neid, kes püüavad oma maad ja rahvast sissetungijate eest kaitsa. Hoopis selline sildistamine pole korrektne, pigem on tegu oma maa patriootidega” Lisaks Kirsbergile on Vabaerkonnast lahkumas veelgi liikmeid, kes väidavad, et maailmavaate puudumises vaevleval ning väikese nõrga organisatsiooniga erakonnal, pole karmides Eesti poliitikaoludes ei potentsiaali ega ka võimekust midagi olulist korda saata.

BNS-UU