Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vabaõhumuuseum kutsub Eesti leiva päeval sügislaadale

-
18.09.2016
EESTI LEIVA PÄEV, SÜGISLAAT, EVM, VABAÕHUMUUSEUM

Eesti toidu traditsioonid ja kaasaegsed suundumused kohtuvad leivapäeva vabaõhumuuseumi sügislaadal.

Eesti vabaõhumuuseumis toimub pühapäeval 18.09 Eesti leiva päev, mis pakub põnevat ajaviidet ning avastamisrõõmu kogu perele. Ürituse raames toimub suur sügislaat, mahetoodete ja leiva laat – sel aastal osalevad sügislaada Potilaadal ka treikeraamika meistrid, teatas muuseum.

Üritus toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares. Muuseumi taludes saab näha ning kätt proovida leivaga seotud vanades talutöödes, sealhulgas rehepeksus ja käsikivil jahvatamises. Loomulikult küpsetatakse ka värsket leiba.

Üle-eestilise avatud veskite päeva raames avab oma uksed üheks päevaks Nätsi pukktuulik. Toidukultuurile lähenetakse aga ka mängulisemas võtmes – Kuie koolimajas on imetlemiseks väljas kaunid nukuserviisid vabaõhumuuseumi ja Tallinna linnamuuseumi kogudest. Samas saab osa Energia Avastuskeskuse teadusteatrist “Toidumängud”. Suurel sügislaadal leiab nii kohalikku toidukaupa kui ka ainulaadset käsitöömeistrite loomingut, leivalaadalt leiab suure valiku kodumaiseid leibasid ja küpsetisi. Publiku abiga selgub ka seekord parim laadaleib.

Taaskord kogunevad parimad mahetootjad üle Eesti Sassi-Jaani talu Maheõule, kus saab tutvuda rikkaliku valiku mahetoiduga ja valida oma lemmikmahetoote. Kolu kõrtsi ees avalikustatakse kell 15 konkursside “Parim mahetootja 2016” ja “Parim mahetoode 2016” võitjad. Maamajanduse Infokeskus esitleb samas oma trükist “Märka keskkonnahoidlikku põllumajandust”.

BNS

FOTO: PM/Scanpix