Väidetavad ja reaalsed julgeolekuohud: sel ajal kui Mart Helmet NATO õõnestamises süüdistati, võtsid rotid e-riigi maha

Eesti,
©Scanpix
E-riigi võtsid maha tavalised kodurotid.

Kolmapäeval ilmnes suur lahknevus väidetava ja tegeliku riigi õõnestamise vahel – meedia väitis, et siseminister Mart Helme õõnestab intervjuuga Iltalehele Eesti julgeolekut, samas aga tegid Harjumaa rotid selle töö reaalselt ära.

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) sai kolmapäeval kella 16.30 ajal teada, et Harjumaal paikneva maa-aluse riigivõrgu kaabli töös on häired – kohapeal selgus, et rotid olid kaablit tugevalt kahjustanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kahjustuse ulatuse tõttu alustati kohe kaabli parandustöödega, et vältida hilisemat suuremat kahju. Praeguse info järgi mõjutas purunenud kaabel eesti.ee portaali tööd ja haigekassa teenuseid. Eesti Loto veebilehe külastamine oli kella 20 ajal veel häiritud, kirjutab BNS.

Riigivõrgu osakonna juht Kaido Plovits ütles, et tekkinud olukord on küll lubamatu, kuid taoliste juhtumite eest pole riigivõrk kahjuks täielikult kaitstud. „Kuna kaabel oli tugevalt kahjustatud, siis pidime asuma seda koheselt parandama, sest vastasel juhul oleks hilisem kahju palju suurem,” sõnas ta.

“Kui üks rott teeb puhta töö, mida suudaks siis diversioonigrupp? E-Eesti läheb tõsise kriisi korral mõne minutiga kinni. Kui pahatahtlikud tegelased kõrvetavad läbi mõne alajaama ja lõikavad kaablid läbi, siis elekter, side, bensiinijaamad, poekassad, külmikud, laudad, pumpadel töötav kanalisatsioon, veevarustus, leivatööstus, piiripunktid – kõik elektroonikat ja elektrit kasutavad tegevused jooksevad kokku,” hoiatas tõsise julgeolekuohu eest oma sotsiaalmeedia postituses EKRE Riigikogu liige Anti Poolamets.

Paraku ongi lood nii, et kuigi president Kaljulaid käib Vanuatul ja Rwandas digiriiki tutvustamas, nohistavad lihtsad närilised sellesama e-riigi kallal ja võtavad eesti.ee teenused maha.

Rotid näitasid ära riigi julgeolekusüsteemide nõrgad kohad – kui tehnoloogiaid suudavad häirida ka loomad, siis pahatahtlikele inimestele on see käkitegu.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused