Väikekaupmees Tsoorust: kunagi ei ole valitsus kaupmeeste elu nii kibedaks teinud

Eesti,
- Updated

Väikekaupmees Arvo Tamm Tsooru külast kirjutas Õhtulehes, et Lõuna-Eesti kaupluste kehvas käekäigus on oluline roll riigi otsustel – suurtel aktsiisimääradel ja hambutul regionaalpoliitikal. “Poliitikute jaoks lõpeb riik Tallinna piiril, Lõuna-Eestist ei hooli keegi,” väidab jaemüügiga tegeleva osaühingu Toomeoru omanik.

“Kui alkoholiaktsiisist polnud veel vähe, siis nüüd on otsustanud härrad pealinnast, et Euroopa kõrgeim maks tuleb kehtestada ka limonaadile. Nad ütlevad, et piirikaubandus on väike ja ülepaisutatud probleem. Ütlevad, et keegi ei sõida Lätti limonaadi ostma. Uskuge mind, kui sõidavad juba alkoholi ostma, siis võtavad limonaadi ka – mida rohkem soodsamat kaupa, seda rohkem põhjust ostud piiri taga teha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olen näinud igasuguseid aegu, ent kunagi pole riik kaupmeeste elu nii kibedaks teinud. Kuigi riigipead ütlevad, et piirikaubanduse osakaal on väike ja pole mingi probleem, siis soovitan neil teha väljasõit Läti piirile – see vaatepilt on silmiavav. Enamik sealseid inimesi on lõunaeestlased, arvutused on aga tehtud kogu Eesti rahvaarvu peale,” on Tamm nördinud.

“Kuidas hakkavad vanainimesed maal oma igapäevast leiba ja piima saama, kui maapoed uksed sulgevad, see valitsust ei huvita. Kaupmehed niigi maksavad praegu oma tegevusele peale, aga lõpmatuseni seda teha ei saa. Selleks et kuidagi veepeal püsida, on maapoodide hinnad niigi kõrged. Kui nüüd lisandub veel limonaadimaks, mis vähendab tarbimist, siis peame kuskilt selle raha ikkagi leidma, et poodi üleval pidada. Kõik see toob kaasa ka teiste toiduainete kallinemise ja väiksema sissetulekuga inimestel muutub elu veelgi raskemaks. Selline ongi valitsuse poliitika – ühe käega annad pisku, teisega võtad palju rohkem tagasi,” selgitab väikekaupmees.

ÕL/UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused