“Vaimselt laastatud” Bangladeshi lumehelbekeste okkaline tee püha TalTechi

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kummaline on see, et selliselt maalt, nagu Bangladesh, jõuavad Eestisse “vaimselt laastatud” lumehelbekesed.

Delfi sopakanali lugu “Ootamatult tagasi lükatud tehnikaülikooli välistudengid alustasid vasturünnakut” paneb nentima, et Kolmas maailm saab vasakliberaalidelt tänuväärt õpetust.

Tallinna tehnikaülikool (TalTech) teatas hiljuti, et ei võta siiski sügisel vastu kolmandate riikide tudengeid, kes tulevad riigist, kus on nakkuskordaja on 100 000 elaniku kohta rohkem kui 16.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu imeväel ilmus välja petitsioon ülikooli senatile, milles avaldati rahulolematust sellise otsusega. Tõenäoliselt on see taas “valgete vihaste vasakliberaalide” töö.

Tudengikandidaatidel peaks olema siiski juba nii palju mõistust, et aru saada pandeemia ulatusest ja tagajärgedest – kui riigid on otsustanud piiranguid rakendada, siis on selleks põhjus. Näiteks kuulutas Austraalia Victoria osariik pühapäevast välja eriolukorra ja liikumiskeelu. Üliõpilane peaks aduma, et sinna ei pääse, nagu ka Eestisse.

Eriti peaks ootamatusteks valmis Kolmanda maailma inimesed, sest seal pole sellist nunnutamist nagu heaoluühiskondades – eriti Bangladeshi puhul, mis on ülerahvastatud, vaene ja poliitilistes heitlustes vaevlev.

Ometigi kirjutab Delfi Bangladeshist pärit Nafist, kelle sõnad kõlavad nagu kõige ehtsaima sallivuslase suust. “Ma olen segaduses… /…/ Samuti olen vaimselt laastatud nähes, et vaatamata sellele, et olen sisseastumisastme kolmes paremas astmes, ei saa ma jätkata oma unistust kõrgematest õpingutest ainult oma kodakondsuse staatuse tõttu” rääkis ta.

“Vaimselt laastatud” on tavaliselt Lääne lumehelbekesed ja Nafi ei jäänud “unistuste õpingutest” ilma mitte kodakondsuse, vaid tema kodumaa riskiriigi staatuse ja pandeemia tõttu.

“Indiast pärit Joel Joshua on teine välistudeng, kes kinnitab, et TalTech-i otsus on pannud teda väga raskesse olukorda. “TalTech-i pääsemiseks loobusin ma paljudest oma kodulinna ja muude riikide sisseastumiseksamitest ja kandideerimisvõimalustest,”” kirjutab Delfi.

Natuke imelik on see, et inglisepärase nimega India tudeng valis paljude kodu- ja välismaiste võimaluste kõrval just TalTechi – jääb mulje, et võimalusi oli nii kodumaal kui Lääne-Euroopas, aga tema valis Eesti. Järsku lootuses saada lihtsamalt elamisluba Euroopa Liitu, sest tehnikaülikool on Eesti üks tuntumaid migratsiooniuksi?

“Kahju on ülikooli usaldusväärsuse langusest riskiriikide üliõpilaste silmis, ent rahva tervise huvid kaaluvad selle kindlasti üles,” kommenteeris TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll.

Lihtne soovitus Delfile: ärge pange bengali suhu sõnu, et ta on vaimselt laastatud, sest see ei kõla tema vaese kodumaa elaniku, vaid Lääne lumehelbekese moodi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused