“Vaimselt laastatud” Bangladeshi lumehelbekeste okkaline tee püha TalTechi

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kummaline on see, et selliselt maalt, nagu Bangladesh, jõuavad Eestisse “vaimselt laastatud” lumehelbekesed.

Delfi sopakanali lugu “Ootamatult tagasi lükatud tehnikaülikooli välistudengid alustasid vasturünnakut” paneb nentima, et Kolmas maailm saab vasakliberaalidelt tänuväärt õpetust.

Tallinna tehnikaülikool (TalTech) teatas hiljuti, et ei võta siiski sügisel vastu kolmandate riikide tudengeid, kes tulevad riigist, kus on nakkuskordaja on 100 000 elaniku kohta rohkem kui 16.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu imeväel ilmus välja petitsioon ülikooli senatile, milles avaldati rahulolematust sellise otsusega. Tõenäoliselt on see taas “valgete vihaste vasakliberaalide” töö.

Tudengikandidaatidel peaks olema siiski juba nii palju mõistust, et aru saada pandeemia ulatusest ja tagajärgedest – kui riigid on otsustanud piiranguid rakendada, siis on selleks põhjus. Näiteks kuulutas Austraalia Victoria osariik pühapäevast välja eriolukorra ja liikumiskeelu. Üliõpilane peaks aduma, et sinna ei pääse, nagu ka Eestisse.

Eriti peaks ootamatusteks valmis Kolmanda maailma inimesed, sest seal pole sellist nunnutamist nagu heaoluühiskondades – eriti Bangladeshi puhul, mis on ülerahvastatud, vaene ja poliitilistes heitlustes vaevlev.

Ometigi kirjutab Delfi Bangladeshist pärit Nafist, kelle sõnad kõlavad nagu kõige ehtsaima sallivuslase suust. “Ma olen segaduses… /…/ Samuti olen vaimselt laastatud nähes, et vaatamata sellele, et olen sisseastumisastme kolmes paremas astmes, ei saa ma jätkata oma unistust kõrgematest õpingutest ainult oma kodakondsuse staatuse tõttu” rääkis ta.

“Vaimselt laastatud” on tavaliselt Lääne lumehelbekesed ja Nafi ei jäänud “unistuste õpingutest” ilma mitte kodakondsuse, vaid tema kodumaa riskiriigi staatuse ja pandeemia tõttu.

“Indiast pärit Joel Joshua on teine välistudeng, kes kinnitab, et TalTech-i otsus on pannud teda väga raskesse olukorda. “TalTech-i pääsemiseks loobusin ma paljudest oma kodulinna ja muude riikide sisseastumiseksamitest ja kandideerimisvõimalustest,”” kirjutab Delfi.

Natuke imelik on see, et inglisepärase nimega India tudeng valis paljude kodu- ja välismaiste võimaluste kõrval just TalTechi – jääb mulje, et võimalusi oli nii kodumaal kui Lääne-Euroopas, aga tema valis Eesti. Järsku lootuses saada lihtsamalt elamisluba Euroopa Liitu, sest tehnikaülikool on Eesti üks tuntumaid migratsiooniuksi?

“Kahju on ülikooli usaldusväärsuse langusest riskiriikide üliõpilaste silmis, ent rahva tervise huvid kaaluvad selle kindlasti üles,” kommenteeris TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll.

Lihtne soovitus Delfile: ärge pange bengali suhu sõnu, et ta on vaimselt laastatud, sest see ei kõla tema vaese kodumaa elaniku, vaid Lääne lumehelbekese moodi.

2 commentsOn “Vaimselt laastatud” Bangladeshi lumehelbekeste okkaline tee püha TalTechi

  • Avatar
    kahtlane vastuvõtt

    Kui hiljuti e juulis teatati, siis on enne septembrit õigel ajal teada ju küll! Kas nad on siis juba Eestis? Kes sellised praegu siia sisse lasi? Aga kõige kummalisem on ikka, et Tal-Techil on nii madal sissepääsulävi(rääkimata sellest, et keelt peab oskama!), et iga bangladeshlane neile sobib! Millal ja kuidas neile KATSEID tehakse? Video teel? Kus üks räägib paljude eest ja teised mühakad tegelikult tulevad kohale? see nagu e-hääletus, kus väga hästi teatakse petmisvariante!!! HALE! Terve fahmiil kohe kaasas ja läks! Tuli kohe nagu igaveseks…odavale/tasuta pinnale, õppetoetustele-stipile ja tööle kah?? laps meie lasteaeda-kooli, kus talle meie rahaga haridust antakse ja lastetoetusi, ravikindlustust(kui me ei ole isegi oma rahva tasuta ravimiseni jõudnud!?), tasuta transporti jne jne…AGA MIKS??? Millal ta sellesse panustas ja kuidas? Maksku ise kinni kõik! See on meie higiga ülesehitatud sots.süsteem, üks viletsamaid inimese jaoks EL-is, kus me omaenda rahva vastu inimlikkusenigi veel jõudnud ei ole! Seetõttu küsige enne rahvalt, kas ikka tahetakse tasuta viimanegi oma rahva arvelt jagada sellistele võõrausulistele ja siinset põlisrahvast ning nende kombeid-kultuuri ja keelt mitteaustavatele tulnukatele ajal, kui meil oma immiogrante on EL-s teistest rohkem??? Mrdil on absoluutselt õigus – need migratsioonipumbad vajavad liirelt seismapanekut!!! Lisaks kõik need “vaeste pagulaste” abiorganisatsioonid jätta rahastuseta, nagu Orban Ungaris tegi(AU TALLE!), sest selle “abistamise” tulemus on meie oma rahva veel suurem vaesumine, veelgi halvenev demograafiline olukord ja see kõik on ebaõiglane. Pseudoliberastia on hullem kui vähkkasvaja – võtab omanikelt mõistuse ja paneb oma kodumaad hävitama…

  • Avatar

    Naf-nafid ja nuf-nufid “õppigu” ikka oma kodumaal. Meil on juba PIISAVALT immigrante siin riigis. Ainuke ränne, mida meil vaja on on eestlaste tagasipöördumine kodumaale.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused