Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vaktsineerimata töötajad politseis ja kaitseväes saavad kinga

01.09.2021
Politseijuht Elmar Vaher osutuski selleks, kelleks EKRE ministrid teda pidasid.
© UU

Sundvaktsineerimine käib täie hooga: politsei- ja piirivalveamet ei välista, et osal vaktsineerimata töötajatest tuleb lähiajal amet maha panna. Sama juttu ajab ka Kaitseväe ülem Martin Herem oma haldusala kohta.

Politseis jäetakse juba praegu vaktsineerimata töötajad ilma nii preemiatest kui ka tulemustasust.

Augustikuu viimasel päeval potsatas politsei- ja piirivalveameti töötajate siselisti kiri, milles peadirektor Elmar Vaher ärgitab veel vaktsineerimata töötajaid võimalikult ruttu kaitsepookima minema. Ta hoiatab, et osadel ametikohtadel võib vastuhakk päädida töölepingu lõpetamisega.

Vaher tõdeb kirjas, et praeguse vaktsineerimise seisuga ei saa ta rahul olla, ning selgitab, et PPA ei saa küll tööandjana kedagi vaktsineerima kohustada, kuid saab kõrgema nakkusohuga ametikohtadele seada vaktsineerimise nõude.

Ka Kaitsevägi plaanib jõuda täieliku vaktsineerimiseni, praeguse seisuga on kaitseväes erinevatel põhjustel vaktsineerimata umbes 400 inimest.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremi sõnul peavad 13. septembriks kõik kaitseväe töötajad tutvuma riskianalüüsiga ning samaks kuupäevaks tuleb kõigil esitada tõend selle kohta, kas nad on vaktsineeritud, viiruse läbipõdenud või on neil meditsiinilised probleemid. Kes pole 13. septembriks tõendit esitanud, saab kaitseväe juhataja sõnul esmalt hoiatuse. “Siis vaatame edasi,” ütles ta.